Laine priznal, že ešte nikdy nepil alkohol: Nepomohlo by mi to stať sa lepším

Jedným z najväčších talentov fínskeho hokeja v súčasnosti je Patrik Laine, ktorý už v mladom veku patrí medzi hviezdy NHL. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. mar 2018 o 15:42

Idolom fínskeho hokejistu je Alexander Ovečkin.

WINNIPEG. Hviezdny tínedžer svetového hokeja Patrik Laine nikdy nepil alkohol. Abstinencia 19-ročného Fína je súčasťou plánu, ako vynikať medzi najlepšími.

"Nikdy som nepil, pretože si nemyslím, že by mi to pomohlo stať sa lepším. Chcem urobiť všetko pre to, aby som bol najlepší," povedal Laine pre portál Sportsnet.

Je veľmi zrelý. A tu si uvedomte, koľko má rokov.


Bryan Little, spoluhráč Patrika Laineho

Kanonier Winnipegu Jets sa dokonca nenapije ani v prípade, že by sa mu do rúk dostal Stanleyho pohár naplnený šampanským: "Napil by som sa niečoho iného."

Laine patrí v prebiehajúcej sezóne medzi najlepších kanonierov profiligy, momentálne sa o prvé miesto delí s Rusom Alexandrom Ovečkinom. Obaja sú veľkými kandidátmi na zisk trofeje Mauricea Richarda, ktorá sa udeľuje najlepšiemu strelcovi NHL.

Práve Ovečkin je detským idolom fínskeho mladíka.

"Je veľmi zrelý. A tu si uvedomte, koľko má rokov," uviedol na adresu svojho spoluhráča veterán Bryan Little, ktorý je rovnako ohromený tým, ako Laine zvláda tlak. "Vie, že má zodpovednosť, robí to úplne prirodzene. Aj preto je už teraz hviezda."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: