Hertha sa vytrápila s posledným Kolínom, Duda nastúpil ako náhradník

Hrdinom Herthy Berlín sa stal Davie Selke (vpravo), ktorý strelil oba góly svojho tímu. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. apr 2018 o 18:05

Berlínčania prehrávali 0:1, ale v úvode druhého polčasu Davie Selke v priebehu troch minút otočil výsledok.

BERLÍN. Futbalisti Herthy Berlín sa potrápili s posledným Kolínom nad Rýnom, no napokon v sobotňajšom stretnutí tridsiateho kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy zvíťazili nad svojim súperom 2:1.

Družstvo z hlavného mesta prehrávalo po polčase 0:1, v úvode druhého dejstva sa však dvakrát presadil Davie Selke.

Zo slovenskej dvojice v kádri Herthy hral iba Ondrej Duda od 66. minúty, Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov.

Bayer Leverkusen vyhral nad Frankfurtom presvedčivo 4:1 a upevnil si svoju pozíciu na štvrtom mieste tabuľky. Brankára Eintrachtu Lukáša Hrádeckého trikrát pokoril v druhom dejstve Kevin Volland.

Bayern Mníchov prevalcoval Borussiu Mönchengladbach 5:1. Hostia pritom viedli od deviatej minúty zásluhou Josipa Drmiča.

Potom už istý majster nedal súperovi šancu.

Futbalisti Bayernu nedali svojmu súperovi žiadnu šancu.
Futbalisti Bayernu nedali svojmu súperovi žiadnu šancu. (Autor: TASR)

I. BUNDESLIGA - 30. kolo:

Hertha Berlín - Kolín nad Rýnom 2:1 (0:1)
Góly: 49. a 52. Selke - 29. Bittencourt
/Ondrej Duda nastúpil v 66. minúte stretnutia, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov/

Leverkusen - Eintracht Frankfurt 4:1 (1:1)
Góly: 71., 77. a 88. Volland, 20. Brandt - 23. Fabián

Leverkusen - Frankfurt (fotogaléria): fotogaléria