Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Okrem slovenských chýbali v kempoch aj iné hviezdy, ale vrátil sa Hašek

TASR|13. sep 2003 o 12:37

New York 13. septembra (TASR) - Okrem Mariána Gáboríka a Miroslava Šatana chýbali na začiatku tréningových kempoch ďalších klubov aj iné hviezdy NHL. ...

New York 13. septembra (TASR) - Okrem Mariána Gáboríka a Miroslava Šatana chýbali na začiatku tréningových kempoch ďalších klubov aj iné hviezdy NHL. Ako obmedzení voľní hráči sa zatiaľ na nových kontraktoch nedohodli napríklad český krídleník Martin Havlát (Ottawa), kanadský center Mike Comrie (Edmonton), či brankár Dallasu Marty Turco.

Víkendové rozbehy prípravného obdobia za morom však ozdobili dve udalosti. V tíme Colorada sa na ľade s novými spoluhráčmi zoznámili dve megahviezdne akvizície Paul Kariya (prišiel z Anaheimu) a Teemu Selänne (San Jose). Keďže Aley Tanguay sa cez týždeň dohodol s Avalanche na novej zmluve, mužstvo má od začiatku k dispozícii dve kompletné útočné légie, ktorých menoslov už teraz vzbudzuje hokejovú hrôzu. Tréner Ted Donato nechá predbežne pokope krídelné žihadlá Tanguaya a najlepšieho strelca uplynulej sezóny, Čecha Milana Hejduka. Centra im opäť bude robiť kultový Švéd Peter Forsberg, vlani formácia držiteľa Hart i Art Ross Trophy nastrieľala súperom 105 gólov a podelila sa o 271 kanadských bodov. Selänne a Kariya pôjdu na krídla ku kapitánovi Joe Sakicovi. Tréneri tak majú k dispozícii, zatiaľ papierovo, dve smrtiace štandardné i presilovkové formácie, bez toho, že by v početnej výhode museli kombinovať.

Ešte väčší rozruch za morom však vyvolal štart kempu klubu Detroit Red Wings. Na ľad vykorčuľoval aj uctievaný Dominik Hašek, ktorý sa do NHL vracia po roku pauzy a po predchádzajúcom oficiálnom ukončení kariéry. Český brankár po prvom tréningu vyhlásil: "Mám dobré pocity, ale musím veľa trénovať, veď som absentoval 15 mesiacov. Musím pochytať mnoho striel, aby som bol na začiatku sezóny v správnej forme."

ph

Súvisiace články