Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Oficiálny partner FIFA údajne v Brazílii porušuje pravidlá

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|17. aug 2013 o 12:23

Ceny ubytovania stúpnu v brazílskych hoteloch počas šampionátu viac ako o 600 percent.

RIO DE JANEIRO. Spoločnosť zodpovednú za predaj vstupeniek a ubytovanie počas MS 2014 vo futbale obvinilo brazílske štátne zastupiteľstvo z porušovania pravidiel voľnej hospodárskej súťaže.

Oficiálny partner FIFA, spoločnosť MATCH Services AG, má monopol na distribúciu vstupeniek, uviedol hovorca prokuratúry v Brazílii. Firma so sídlom v Zürichu navyše podľa neho disponuje na trhu aj značnou silou v súvislosti s ubytovacími kapacitami, pretože dostala možnosť prednostnej rezervácie hotelových izieb.

Brazílsky protiminopolný úrad CADE uviedol, že sa prípadom bude zaoberať. Po analýze obvinenia rozhodne, či spustí oficiálne vyšetrovanie údajného porušovania pravidiel, uviedla agentúra Sinchua.

Podľa brazílskej agentúry pre cestovný ruch Embratur stúpnu ceny ubytovania v hoteloch počas mesiac trvajúceho šampionátu viac ako o 600 percent.

Spomedzi dejísk MS je najdrahšie Rio de Janeiro, kde sa priemerná cena za hotelovú izbu pohybuje na priemernej úrovni 461 amerických dolárov. Futbalový sviatok štartuje v Brazílii 12. júna budúceho roka.

Súvisiace články