Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

O Cenu Teda Lindsaya sa uchádza trio Crosby, Ovečkin a St. Louis

(Autor: SITA/AP)
TASR|9. máj 2013 o 19:02

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, kanonier Washingtonu Alexander Ovečkin a krídelník Tampy Bay Martin St. Louis sú trojica kandidátov na Ted Lindsay Award.

NEW YORK. Držiteľom ceny sa od roku 1971 každoročne stáva najužitočnejší hokejista sezóny zámorskej NHL na základe hlasovania členov hráčskej asociácie NHLPA.

Mená finalistov oznámilo vedenie súťaže vo štvrtok na svojej oficiálnej internetovej stránke. Crosby, ktorý vyhral prestížne ocenenie v roku 2007, vynechal pre zranenie čeľuste štvrtinu základnej časti, napriek tomu skončil v produktivite s 56 bodmi na treťom mieste. Hviezdny kanadský center však dosiahol suverénne najlepší bodový priemer spomedzi všetkých hráčov - 1,56.

Ovečkin bol s 32 gólmi najlepším strelcom skrátenej základnej časti, bol lídrom aj v počte presilovkových gólov (16) a s 56 kanadskými bodmi sa delil s Crosbym o tretie miesto v ligovej produktivite. Ruský čarostrelec je jedným z piatich hráčov, ktorí vo svojej kariére vyhrali Cenu Teda Lindsaya trikrát, okrem neho sa to podarilo aj Waynovi Gretzkému (5-krát) Mariovi Lemieuxovi (4), Jaromírovi Jágrovi (3) a Guyovi Lafleurovi (3).

St. Louis v tejto sezóne s 60 bodmi ovládol kanadské bodovanie súťaže a získal svoju druhú Art Ross Trophy. V 37 rokoch sa stal najstarším držiteľom trofeje. Útočník Lightning sa okrem toho stal s 43 asistenciami aj najlepším ligovým nahrávačom. St. Louis už získal Ted Lindsay Award v roku 2004, v rovnakom ročníku vybojoval aj ART.

Súvisiace články