Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Numminena môže v Dallase nahradiť Sekeráš

Sportnet|22. mar 2004 o 00:00

DALLAS - Obranca Dallasu Stars Teppo Numminen má problémy so srdcom a svojmu tímu bude chýbať na určitý čas. Fínsky bek má rozšírenú aortu a so srdcovými problémami bojuje od detstva. Podľa tímového lekára Johna C. Brooksa je momentálny Numminenov stav .

DALLAS - Obranca Dallasu Stars Teppo Numminen má problémy so srdcom a svojmu tímu bude chýbať na určitý čas. Fínsky bek má rozšírenú aortu a so srdcovými problémami bojuje od detstva. Podľa tímového lekára Johna C. Brooksa je momentálny Numminenov stav stabilizovaný, nie je v ohrození života, no v budúcnosti je pravdepodobná operácia. Numminen vynechal sobotňajší zápas so St. Louis a rozhodol sa odpočívať doma s rodinou.

V nasledujúcich dvoch týždňoch podstúpi 35-ročný Fín viacero testov, ktoré by tiež mali naznačiť jeho hokejovú budúcnosť. Teppo Numminen odohral počas 16-ročnej kariéry v NHL 1157 zápasov a je tak v tomto ukazovateli na historickom druhom mieste medzi hráčmi z Európy. Celkovo nastrieľal 111 gólov a má aj 439 asistencií. V tejto sezóne má z 59 stretnutí bilanciu tri góly a 13 asistencií. Do Dallasu prišiel v júli minulého roka z Phoenixu za Mikea Sillingera. Miesto v obrane Dallasu by mal zaplniť Ľubomír Sekeráš (na snímke) , ktorý s tímom začne trénovať počas budúcotýždňovej štvorzápasovej série na ihriskách súperov. Slovenský obranca odohral túto sezónu vo švédskej Elitserien, predtým tri roky pôsobil v Minnesote. (sita)

Súvisiace články