Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Novinky z NHL

Sportnet|30. júl 2004 o 00:00

Štart Blaka na Svetovom pohári nie je vylúčený

Obranca Colorado Avalanche Rob Blake sa ešte definitívne nerozlúčil so šancou zúčastniť sa na Svetovom pohári, ktorý sa uskutoční v závere augusta a prvej polovici septembra. Dôvodom jeho absencie má byť zranené rameno z bojov o Stanleyho pohár.

Generálny manažér tímu Kanady Wayne Gretzky vyčkáva: "Stále sme sa nerozhodli, takže ani neviem povedať, kto by Blaka nahradil." Gretzky však potvrdil, že kandidátmi sú Scott Hannan (San Jose), Jay Bouwmeester (Florida) alebo Bryan McCabe (Toronto). Podľa televíznej stanice TSN by mal nahradiť legendárneho obrancu Hannan. Vyradením Blaka z nominácie by Kanada prišla o jedného zo svojich najskúsenejších hokejistov. Obranca Colorada reprezentoval svoju krajinu na piatich svetových šampionátoch, v rokoch 1994 a 1997 získal zlato. Štartoval na ZOH v roku 1998 v Nagane a o štyri roky neskôr v Salt Lake City. V roku 1996 hral na Svetovom pohári.

Čech Štefan bude hrať aj naďalej za Atlantu

Český útočník Patrik Štefan bude aj vo svojej šiestej sezóne v NHL obliekať dres Atlanta Thrashers. Dvadsaťtriročný center, ktorý bol jednotkou draftu v roku 1999, odohral v minulej sezóne všetkých 82 zápasov s bilanciou 14 gólov a 26 asistencií.

"Patrik sa vypracoval medzi najlepších univerzálnych útočníkov v našom tíme a vo svojom mladom veku aj na správneho lídra," povedal generálny manažér Atlanty Don Waddell. Rodák z Příbramu, ktorý zostal v kádri Trashers jediným hráčom od ich premiérovej sezóny v súťaži (1999/2000), odohral spolu v NHL 350 zápasov so štatistikami 49 gólov, 104 asistencií a 112 trestných minút.

Thibault zostáva v Chicagu minimálne na rok

Tím Chicago Blackhawks podpísal novú ročnú zmluvu so svojou brankárskou jednotkou Jocelynom Thibaultom. Dvadsaťdeväťročný rodák z Montrealu, ktorý by mal zarobiť 3,3 milióna dolárov, odohral v minulej sezóne pre zranenie a následnú operáciu bedrového kĺbu iba 14 zápasov. Ročník predtým patril medzi najlepších gólmanov súťaže, keď vychytal osem shutoutov a mal 91,5-percentnú úspešnosť zásahov.

Stanleyho pohár ukončil púť u Andreychuka

Kapitán tímu NHL Tampa Bay 41-ročný útočník Dave Andreychuk priviezol do rodného Hamiltonu Stanleyho pohár, čím sa skončila cesta prestížnej trofeje, ktorú mali počas uplynulých týždňov k dispozícii všetci hráči a predstavitelia víťaza NHL.

Cesta trofeje sa začala 20. júna a ako prvý ju mal k dispozícii na celý deň zakladateľ tímu Phil Esposito. Stanley Cup navštívil počas svoje cesty bary nielen v USA, ale aj v Európe a nevyhol sa ani známej Stodolnej ulici v Ostrave. Stanleyho pohár priniesol šťastie aj basketbalistom Detroitu, ktorí vyhrali NBA. Majiteľ hokejistov Lightning a basketbalistov Pistons 81-ročný Bill Davidson totiž priniesol víťaznú trofej do haly pred finálovými zápasmi s L. A. Lakers.

Cestu po Európe začal pohár so svojimi strážcami u Nikolaja Chabibulina v bieloruskom Minsku. Odtiaľ putoval do ukrajinského Kyjeva, ruského Archangeľska, Českých Budějovíc, Ostravy, Liptovského Mikuláša, Prahy a svoju púť po starom kontinente ukončil vo Švédsku u Fredricka Modina. (sita)

Súvisiace články