Djokovič je v Austrálii väzňom. Chceli ho ponížiť, tvrdí jeho otec

Novak Djokovič.
Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. jan 2022 o 17:45

Srdjan Djokovič sa vyjadril ohľadom situácie s jeho synom.

MELBOURNE. Otec srbského tenistu Novaka Djokoviča tvrdí, že jeho syn je v Austrálii väzňom a snažia sa ho ponížiť.

Podľa Srdjana Djokoviča k jeho synovi pristupujú úplne odlišne ako k ďalším 25 hráčom, ktorí požiadali o udelenie lekárskej výnimky, aby mohli štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Novak Djokovič sa obrátil na súd v Melbourne v snahe zvrátiť rozhodnutie o deportácii z Austrálie. Súd predbežne zabránil jeho okamžitému vyhosteniu. Prípad bude pokračovať v pondelok o 10.00 h miestneho času (00.00 SEČ).

Nemá sa kde prezliecť ani umyť

Djokovič je momentálne v Park Hoteli, štátnom karanténnom zariadení, ktoré je prechodným domovom žiadateľov o azyl. V minulosti sa objavili viaceré sťažnosti, že na izbách sú chrobáky a podávané jedlá pokrýva pleseň.

"Novak a členovia jeho tímu vyplnili rovnaké dokumenty, ako ďalších 25 hráčov, ktorí nie sú zaočkovaní a požiadali o výnimku. Oni nemajú žiadne problémy, iba Novak. Mohli mu radšej povedať, aby neletel do Austrálie a bolo by to v poriadku.

Ale nie, chceli ho ponížiť, držia ho v zariadení ako väzňa. Zobrali mu takmer všetky osobné veci i peňaženku, nechali mu iba mobil.

Nemá sa kde prezliecť ani umyť. Novak pritom neporušil žiadne zákony," uviedol rozhorčený Srdjan Djokovič v rozhovore pre Sky Sports.

Definitívna padne v utorok

Austrálska vláda zrušila Djokovičovi vízum a nariadila mu opustiť krajinu. Líder svetového rebríčka a obhajca titulu na Australian Open nesplnil prísne vstupné požiadavky. Po krátkom súdnom vypočutí však právni zástupcovia ministerstva vnútra súhlasili, že Srb môže minimálne do piatka zotrvať v krajine.

Obe strany spoločne so sudcom Anthonym Kellym vypracujú časový harmonogram opatrenia, ktoré bráni deportácii. V pondelok sa bude podľa portálu abc.net.au rozhodovať o hráčovom odvolaní proti zrušeniu víza.

Riadiaca organizácia úvodného grandslamového turnaja sezóny Tennis Australia potrebuje definitívu do utorka, aby mohla naplánovať rozpis zápasov. Podujatie, ktoré Djokovič vyhral už deväťkrát, sa začne 17. januára.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Djokovič je v Austrálii väzňom. Chceli ho ponížiť, tvrdí jeho otec