Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL zmenila pravidlá hlasovania do Zápasu hviezd

John Scott bol jedným z kapitánov v Zápase hviezd. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. nov 2016 o 21:08

Vedenie súťaže chce zabrániť zopakovaniu vlaňajšieho ročníka, keď fanúšikovia do zápasu nečakane vybrali bitkára Johna Scotta.

NEW YORK. Vedenie zámorskej NHL vykonalo opatrenia, aby zamedzilo svojvoľnému hlasovaniu fanúšikov, ktoré viedlo ku kurióznej nominácii Johna Scotta do prestížneho Zápasu hviezd 2016.

Útočník, ktorý len pred pár týždňami ukončil kariéru, sa do povedomia dostal najmä vďaka nečakanej účasti v Zápase hviezd NHL. Do neho ho nominovali enormnou podporou hlasujúci fanúšikovia.

Vo svojich tímoch patril Scott k 'zlým mužom' a nezriedka sa púšťal do pästných výmen. V NHL odohral celkovo 290 zápasov, v ktorých strelil päť gólov, pridal šesť asistencií a nazbieral aj 566 trestných minút.

V sezóne 2015/2016 fanúšikovia využili voľnú ruku pri výbere hráčov do Zápasu hviezd a za Scotta hlasovali do takej miery, že ho skutočne nominovali.

Scotta napokon vyhlásili za najužitočnejšieho hráča zápasu.

Vedenie NHL v tejto súvislosti informovalo, že kapitánmi All Star tímov nemôžu byť zranení hráči, resp. korčuliari pôsobiaci v nižšej súťaži AHL. To bol aj prípad Scotta, ktorý v tom čase hrával za farmu Montrealu Canadiens.

Víkend All Star sa uskutoční v januári 2017 v Los Angeles.

Súvisiace články