NHL: Detroit dostal od Pittsburghu sedmičku

"Tučniaci" rozpútali na ľade konkurenčného Detroitu gólový koncert.
"Tučniaci" rozpútali na ľade konkurenčného Detroitu gólový koncert. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|26. mar 2016 o 22:44

Hokejisti Detroitu Red Wings rozhodne nepotešili svojich fanúšikov, keď vysoko podľahli Pittsburghu Penguins.

NEW YORK. Hokejisti Buffala Sabres zdolali v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na domácom ľade Winnipeg Jets 3:2.

V súboji dvoch tímov, ktoré už stratili šancu na postup do play off, viedli Jets po necelých šiestich minútach 2:0, ale sľubný náskok trestuhodne stratili.

Domácich naštartoval k obratu v 9. minúte Hudson Fasching, ktorý strelil svoj premiérový gól v prvom profiligovom zápase, o vyrovnanie a víťazný zásah "šabieľ" sa v tretej tretine postarali ďalší nováčikovia Sam Reinhart a Jack Eichel.

Slovenský mladík Marko Daňo sa vo štvrtom útoku "tryskáčov" bodovo nepresadil, počas 11 minút si pripísal jeden strelecký pokus.

V ďalšom stretnutí domáci Detroit podľahol Pittsburghu vysoko 2:7 a ešte viac si skomplikoval boj o postupovú pozíciu do vyraďovačky.

V zápase zažiaril druhý útok Penguins v zložení Phil Kessel (1+4), Nick Bonino (1+4) a Carl Hagelin (2+0).

Slovenský útočník v službách "červených krídel" Tomáš Tatar vyšiel bodovo naprázdno, jeho krajan Tomáš Jurčo sa do zostavy Red Wings opäť nezmestil.

NHL - sobota:

Buffalo Sabres - Winnipeg Jets 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Góly: 9. Fasching (Pysyk, C. Nelson), 42. Reinhart (Girgensons), 45. Eichel (Reinhart) - 5. Ehlers (Scheifele, Wheeler), 6. Copp

Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins 2:7 (1:0, 0:4, 1:3)

Góly: 9. Athanasiou (B. Richards, Ericsson), 46. Green (Daciuk) - 21. Kunitz (Letang, Crosby), 25. Letang (Kessel, Daley), 32. Hagelin (Kessel, Bonino), 36. Kessel (I. Cole, Bonino), 47. Fehr (Bonino), 49. Hagelin (Kessel, Bonino), 55. Bonino (Kessel, Fehr)

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 0:4 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 32. Parise (Granlund), 40. Schroeder (Fontaine, Scandella), 45. Parise (Suter, M. Koivu), 52. Granlund (Haula)

Domov»Hokej»NHL»NHL: Detroit dostal od Pittsburghu sedmičku