Tatar prihrával na víťazný gól, Sekera proti Černákovi nakoniec nehral

Tomáš Tatar (v strede). (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|3. mar 2021 o 06:50

Brankár Tampy Vasilevskij nedostal gól už 200 minút.

AKTUALIZOVANÉ O 9:20

NEW YORK. Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na stredu na domácom ľade nad Ottawou 3:2.

Jednou asistenciou k tomu prispel slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral takmer 15 minút.

V 20 vystúpeniach v tejto sezóne má na konte jedenásť kanadských bodov za päť gólov a šesť asistencií.

Montreal ukončil sériu prehier

Canadiens ukončili sériu piatich prehier, ich nový dočasný kouč Dominique Ducharme sa dočkal prvého víťazstva po tom, ako 24. februára nahradil na striedačke Claudea Juliena.

"Sme šťastní, nikoho netešia prehry. Víťazstvo venujeme trénerom, ktorí tvrdo pracujú na tom, aby naša hra bola lepšia. Myslím, že dnes môžu byť na nás hrdí. Od spokojnosti však máme ako tím zatiaľ ďaleko," vyjadril sa brankár Carey Price, ktorý zlikvidoval 26 striel.

Inkasoval iba v závere prostrednej časti, keď ho prekonal Arťom Zub.

"Spoluhráči mi veľmi pomohli, dobre vykrývali priestor pred našou bránkou a boli dostatočne agresívni," dodal Price.

Sekera sedel iba na tribúne

Víťaz Stanleyho pohára Tampa Bay uspel na ľade Dallasu 2:0. Slovenský obranca hostí Erik Černák odohral 22 minút a zapísal si plusový bod.

Jeho krajan a obranca Stars Andrej Sekera sledoval duel z tribúny ako zdravý náhradník.

Brankár Lightning Andrej Vasilevskij zlikvidoval 28 striel Dallasu a zapísal si tretí shutout za sebou. Sériu minút bez inkasovaného gólu natiahol na 200 minút, čo je jeho osobný rekord.

Súčasne sa stal prvým brankárom v klubovej histórii Tampy, ktorý proti jednému súperovi vychytal tri nuly za sebou.

Dvakrát sa mu to podarilo v tomto ročníku, čistý štít si udržal aj vlani v septembri v šiestom finálovom súboji play off, po ktorom Lightning slávili zisk Stanleyho pohára.

Bowness: Vasilevskij je najlepší brankár v súťaži

Tampa vyhrala tretí domáci zápas za sebou a je na čele tabuľky Centrálnej divízie. Dallas figuruje na opačnom póle, odohral však podstatne menej zápasov ako tímy pred ním.

"Je úžasné sledovať, ako rastú jeho výkony. Ťažíme z jeho sebavedomia, ktoré z neho vyžaruje," pochválil Vasilevského tréner Tampy Jon Cooper.

Jeho náprotivok Rick Bowness priznal, že ruský brankár bol najväčšou prekážkou pre jeho tím na ceste k bodovému zisku

"Ak by stál v bránke súpera niekto iný, mohli by sme streliť nejaké góly. Takto sme nemali nárok, bol skvelý. Potvrdil, že momentálne je najlepší brankár v súťaži."

NHL - výsledky za dnes:

Columbus - Detroit 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 8. Atkinson, 28. Nash (Bemström, Bjorkstrand), 30. Roslovic (Werenski, Atkinson), 38. Jenner (Werenski, Jones) - 16. Mantha (Djoos, Ryan)

Montreal - Ottawa 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 30. Gallagher (Perry, Petry), 32. Petry (Tatar, Kotkaniemi), 60. Toffoli (Suzuki, Gallagher) - 39. Zub (Batherson, Reilly)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:41 min, pripísal si asistenciu, raz vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky, zablokoval jednu strelu a na vhadzovaní mal úspešnosť 50 percent/

New Jersey - NY Islanders 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 60. Wood (Šarangovič, Gusev) - 42. Wahlstrom (Pageau, Leddy), 48. Lee (Greene, Barzal)

NY Rangers - Buffalo 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 1. Bučnevič (Zibanejad, Fox), 3. Lafreniere (Bučnevič), 30. Kreider (Lindgren, Fox) - 1. Reinhart (Olofsson, Eichel), 37. Rieder (Dahlin, Ristolainen)

Pittsburgh - Philadelphia 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 24. Kapanen, 29. Kapanen (Guentzel, Rust), 31. Rust (Letang, Malkin), 53. Ceci (McCann, Friedman), 57. Matheson - 23. Farabee (Couturier), 51. Farabee (Van Riemsdyk, Sanheim)

Nashville - Carolina 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 46. Järnkrok (Cousins, Ekholm), 49. Ekholm (Fabbro, Haula) - 13. Aho (Nečas), 17. Trocheck (Hamilton, Staal), 25. Lorentz (Martinook, Paquette), 60. Aho (Staal, Slavin)

Winnipeg - Vancouver 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 6. Appleton (Lowry, Connor), 20. Perreault, 26. Connor (Wheeler, Scheifele), 50. Šťastný (Wheeler, Scheifele), 58. Wheeler (Scheifele, Connor) - 9. Pettersson (Boeser), 40. Miller (Hughes, Boeser)

Dallas - Tampa Bay 0:2 (0:1, 0:0 0:1)

Góly: 8. Palát (Hedman, Stamkos), 60. Gourde (Coleman)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22:00 min, zaznamenal plusový bod, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dve strely/

Domov»Hokej»NHL»Tatar prihrával na víťazný gól, Sekera proti Černákovi nakoniec nehral