Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Nadal sa pred finále Wimbledonu rozohrával s juniorom Kližanom

SITA|11. júl 2006 o 14:44

BRATISLAVA 11. júla (SITA) - Slovenský juniorský tenis zaznamenal na nedávno skončenom grandslamovom turnaji vo Wimbledone ďalšie výrazné úspechy. Po tohtoročnom singlovom triumfe Martina Kližana na antukovom ...

BRATISLAVA 11. júla (SITA) - Slovenský juniorský tenis zaznamenal na nedávno skončenom grandslamovom turnaji vo Wimbledone ďalšie výrazné úspechy. Po tohtoročnom singlovom triumfe Martina Kližana na antukovom Roland Garros si na londýnskej tráve vybojovali finálovú účasť Magdaléna Rybáriková vo dvojhre junioriek a už spomínaný Kližan s Andrejom Martinom vo štvorhre juniorov. Aj vďaka týmto výsledkom sa mohli zúčastniť na slávnostnej "Večeri šampiónov", na ktorej nechýbali ani najjagavejšie hviezdy svetového tenisu Švajčiar Roger Federer či Španiel Rafael Nadal. Azda ešte väčší zážitok mal niekoľko hodín predtým Martin Kližan. Mladému Bratislavčanovi sa dostalo pocty rozohrať pred nedeľňajším finále mužskej dvojhry Španiela Rafaela Nadala. Z časti sa mu tak splnil sen, lebo práve antukový kráľ je jeho veľkým vzorom. "To som mu však nestihol povedať, lebo hneď po tréningu odišiel preč. Nadal sa od štvrťfinále rozohrával s juniormi. Raz pri obede sa Rafaelov tréner spýtal, či by som ho nechcel ísť rozohrať. Ja som povedal, že môžem. Hrali sme spolu približne 45 minút, prevažne od základnej čiary, pričom on si skúšal ´winnery´. Myslím si, že si so mnou zahral dobre," sebavedome poznamenal na stretnutí so zástupcami médií mladý Bratislavčan, ktorý práve v utorok oslávil 17. narodeniny. Tenista Slávie Agrofert STU potom ešte na otázku, koľko hier by si s aktuálnou svetovou dvojkou teraz trúfal uhrať, odvetil: "No, veľa gemov by to nebolo. Zrejme by som prehral 0:6."


Slováci vo finále Wimbledonu:

1990 Karina Habšudová - víťazka štvorhry junioriek s Češkou Strnadovou

1994 Vladimír Pláteník - finalista štvorhry juniorov s Brazílčanom Schlachterom

2001 Daniela Hantuchová - víťazka mixu s Čechom Friedlom

2002 Daniela Hantuchová - finalistka mixu s Ullyettom zo Zimbabwe

2006 Magdaléna Rybáriková - finalistka dvojhry junioriek

2006 Andrej Martin - finalista štvorhry juniorov s Martinom Kližanom

2006 Martin Kližan - finalista štvorhry juniorov s Andrejom Martinom


Vizitka Martina Kližana, víťaza juniorskej dvojhry na Roland Garros 2006:

narodený: 11. 7. 1989 v Bratislave

klub: Slávia Agrofert STU Bratislava

tréneri v NTC: šéftréner mužov: Milan Martinec, tréneri: Ladislav Simon, Matej Lipták, kondičný: Ladislav Olasz

výška / hmotnosť: 187 cm / 72 kg

úspechy: majster Európy do 16 rokov vo dvojhre a štvorhre (s Andrejom Martinom) v roku 2005, víťaz juniorského turnaja ITF 2 v Salsomaggiore (Tal.), víťaz dvojhry juniorov na Roland Garros 2006, finalista štvorhry vo Wimbledone 2006 (s Andrejom Martinom)


Súvisiace články