Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Na Vitteka pískali: Na Slovensku ma nič neprekvapí, tvrdí

Vittek hral do 65. minúty. Pri odchode z ihriska sa mu ušiel aj ironický potlesk. (Autor: TASR)
Pavol Spál|Publikované 9. sep 2015 o 10:10

Skúseného útočníka sklamalo správanie publika vo včerajšom kvalifikačnom dueli.

ŽILINA. Pýši si bilanciou, ktorú nemá z jeho spoluhráčov nik. Zo všetkých odohral Róbert Vittek najviac zápasov (81), je rekordér v počte gólov za národný tím (23).

Žiadny Slovák nestrelil na svetovom šampionáte toľko gólov (4).

V reprezentácii je od roku 2001 – keď mal iba osemnásť. Zo všetkých je služobne najstarší.

Národný tím prežíva možno najlepšie obdobie v dejinách, postup na ME má na dosah a napriek tomu skupinka fanúšikov v Žiline počas kvalifikáčného súboja proti Ukrajine pískala a kričala: „Vittek von, Vittek dole.“

„Iste, že to človeka po tých rokoch sklame. Na Slovensku ma však už nič neprekvapí. Verím, že nás budú ľudia podporovať. Národný tím nie je o Vittekovi, ale o všetkých hráčoch,“ dodal.

„Bolo by smutné, aby som sa pre pár ľudí niečoho vzdával. V živote sú horšie veci, než to, čo sa mne stalo,“ dodal tridsaťtriročný útočník.

Mladší spoluhráč Róbert Mak sa ho zastal.

„V Žiline je skvelá atmosféra, ale boli tam niektoré veci, ktoré na trávnik nepatria. Hral za nás najlepší strelec v dejinách a ľudia naňho začnú pískať. Čo už, sto ľudí, sto chutí.“

Za národný tím hral Vittek prvýkrát od februára 2013. Tréner Kozák už vopred avizoval, že mu dá šancu.

„Necítil som veľký tlak, týždeň som však nemal ideálny. Tri, či štyri dni som nemohol trénovať. Tešil som sa z návratu. Nebolo to jednoduché, viem hrať aj lepšie,“ dodal Vittek.

Na hrote drel, narúšal rozohrávku, ale precízna obrana Ukrajiny ho do šance nepustila. Vpredu pôsobil stratene.

S remízou 0:0 je spokojný. „Bod môže mať cenu zlata,“ verí.

„V Žiline panuje skvelá atmosféra. Je to výnimočné a každý si to užíva,“ tvrdil obranca Tomáš Hubočan. Zápas začal v strede obrany, po zranení Pekaríka sa presunul na pravý kraj. Na oboch postoch hral skvele. Neprehral súboj. Ničil útoky súpera, vypichoval lopty.

„Škoda, že sme nepotešili divákov víťazstvom, ale posunuli sme sa o malí krôčik bližšie,“ dodal obranca Dynama Moskva. Bol to jeho azda najlepší zápas za národný tím.

„Dvojzápas mi zobral veľa síl, ale stálo mi to za to. Eufória ma hnala vpred. V defenzíve sme to zvládli. Nielen obrana, ale celý tím.“

Slovákom stačí vyhrať jeden z dvojzápasu Bielorusko (doma), Luxembursko (vonku) a postup na majstrovstvá Európy majú istý.

Ak Ukrajina nezdolá Španielsko, stačí našim z dvojzápasu aj remíza.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články