Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Mladíkov videla rekordná návšteva

Pavol Spál|9. máj 2013 o 20:08

Reprezentácia do 17 rokov si zahrá na MS. O ich postupe rozhodol náhradník. Slaninka.

ŽILINA. Našim futbalovým tínedžerom môžu závidieť všetci ligoví hráči i naša seniorská reprezentácia vedená Hamšíkom či Škrtelom. Stredajší zápas mladíkov na ME do 17 rokov proti Švajčiarom v Žiline sledovalo 8327 divákov, čo je rekordná návšteva na slovenských trávnikoch v tejto sezóne.

Toľko divákov neprišlo ani na jeden zo štyroch zápasov prvého tímu v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta. Mimochodom, zápas s Gréckom videlo priamo 7694 divákov, ligový šláger Trnava – Slovan 7011.

Iste, treba dodať, že lístky na mladíkov stáli iba euro. Divácka podpora zabrala, juniori si po výhre 1:0 s Rakúskom a remíze s favorizovaným Švajčiarskom 2:2 vybojovali postup na svetový šampionát v Spojených arabských emirátov. A to sa žiadnym z ich rovesníkov v histórii samostatnosti doteraz nepodarilo. Hrdinom Slovákov bol Martin Slaninka, ktorý dal dva z troch gólov Slováko. Pritom bol v oboch zápasoch iba náhradník.

„Tréner ma poslal na ihrisko s tým, aby som dal nejakú prihrávku, alebo aj strelil gól a pokyn som našťastie dokázal splniť,“ tešil sa stredopoliar Žiliny. Do súboja proti Švajčiarom naskočil v 54 minúte a pätnásť minút na to vyrovnal.

„Vieme, na čo máme Maťa Slaninku v mužstve. Možno je pre neho lepšie, že nastupuje ako striedajúci hráč,“ vysvetľoval tréner mladíkov Ladislav Pecko.

Slaninka už predtým jediným gólom rozhodol i zápas proti Rakúsku. „Spoluhráči mi vždy po zápase položia ľad na hlavu,“ prezradil mladík rituál, ktorý by ho mal udržať v streleckej forme i v ďalších zápasoch turnaja.

Slováci vedú skupinu A spolu so Švédmi. Postup do semifinále im zaručí i remíza v záverečnom súboji skupiny práve proti Švédsku. Hrá sa v sobotu o 16.30 v Žiline.

„Aj proti Švédom chceme bodovať, aby sme postúpili do bojov o medaily. To už by ma asi chytil infarkt,“ dodal s úsmevom nadšený Pecko.

Úspech sedemnástky je o to cennejší, že doteraz si na MS juniorov zahrala iba reprezentácia do 20 rokov – 2003.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články