Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Mladíkov čaká životný zápas. Zaútočia na Brazíliu

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
Pavol Spál|16. okt 2013 o 20:55

Futbalisti Slovenska vo štvrtok štartujú na svetovom šampionáte do 17 rokov. V otváracom zápase v Abú Zabí ich preveria Brazílčania.

BRATISLAVA. V tejto kategórii nik zo Slovákov na svetovom šampionáte ešte nehral.

Čaká ich životný zápas, futbalistov Slovenska do 17 rokov vo štvrtok (o 15.00 vysiela Dvojka) preverí Brazília – zrejme najväčší favorit turnaja a trojnásobný majster sveta.

„Máme obrovskú radosť, ideme si to tam užiť. Na druhej strane cítime aj zodpovednosť, aby sme si neurobili

MS do 17 rokov
  • Brazília - SLOVENSKO (štvrtok o 15.00 h)
  • SR - Honduras (nedeľa 20. 10 o 15.00)
  • SR - SAE (streda 23. 10 o 18.00)
  • Zápasy z Abú Zabí vysiela Dvojka

hanbu pred Slovenskom a ukázali, že u nás vyrastajú dobrí futbalisti. Verím, že sme mentálne oveľa skúsenejší,“ povedal tréner Ladislav Pecko. Jeho tím v poslednom prípravnom zápase zdolal Uruguaj 2:1.

Kapitán Hromada

Na MS v Spojených arabských emirátoch chýbajú veľmoci ako Španielsko, Nemecko, Holandsko či Anglicko – na turnaj sa v tejto kategórii neprebojovali.

V kádri Slovákov je šesť legionárov, najviac hráčov má Žilina. Ústrednou postavou tímu je stredopoliar Jakub Hromada – kapitán juniorky Juventusu Turín i národného tímu. Tvoriť hru by mal Lukáš Haraslín – skvelý driblér i strelec z dorastu Parmy.

Kozákov vnuk

Medzi kľúčových hráčov patrí aj Filip Lesniak (Tottenham) – vnuk trénera seniorov Jána Kozáka.

Piliermi Slovákov by mali byť stopéri: Attila Varga sa presadil v juniorke Juventusu Turín. Denis Vavro sa vyšvihol už medzi seniorov. V Corgoň lige odohral za Žilinu už dvanásť zápasov – spoľahlivo a suverénne. Záujem oňho vraj prejavila Barcelona či Juventus. Janov zaňho podľa Sky Sport ponúkol 180-tisíc eur.

Na MS hrá 24 tímov, z každej skupiny postupujú do osemfinále prvý dvaja plus štyria najlepší z tretieho miesta. Slováci majú v skupine i Honduras a domáce SAE.

„Musíme byť trpezliví, brániť, ale musíme byť zároveň nebezpeční, dávať góly, lebo len čakať, že nedostaneme gól, to sa nedá,“ dodal Pecko.

Slováci si vybojovali turnaj vďaka štvrtému miestu na ME na Slovensku. Tam ťažili hlavne z precíznej disciplíny a veľmi dobre bránili.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články