Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Mihalíková o rok s voľnou kartou, chce sa odfotiť so Serenou

Miháliková. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 2. feb 2015 o 11:34

Finále v aréne Roda Lavera bolo pre ňu obrovským zážitkom aj preto, že mohla využiť Jastrabie oko.

BRATISLAVA. Jej výkony v Melbourne rástli od zápasu k zápasu, svojím vystupovaním na dvorci si získala sympatie fanúšikov. Tereza Mihalíková na tenisovom Australien Open prepísala históriu a stala sa prvou slovenskou víťazkou juniorskej dvojhry.

"Ani raz mi to síce nevyšlo, ale bol to neopísateľný pocit zobrať si pri spornej loptičke na pomoc ´Jastraba´. Stále si neuvedomujem, že som juniorskou grandslamovou šampiónkou,"povedala na tlačovej konferencii po návrate z Melbourne rodáčka z Topoľčian.

Voľná karta

"Ďakujem môjmu trénerovi Jánovi Studeničovi, ktorý bol v Austrálii so mnou a strašne veľa obetoval. Po tomto úspechu nesmiem poľaviť a musím na sebe naďalej tvrdo makať."

Na budúci rok dostane od organizátorov Australian Open voľnú kartu do kvalifikácie ženskej dvojhry.

Prechod z juniorskej kategórie medzi ženy býva náročný, Mihalíková však verí, že ho zvládne.

"Postupne chcem hrávať čoraz viac ženských turnajov. Mojím snom je dostať sa raz do prvej svetovej stovky. Viem, že v mojej hre sú ešte rezervy."

"Najväčšou zbraňou je servis, ktorý mi pomohol aj v Melbourne, musím však popracovať na dropšotoch a využívať šance z nahratých lôpt. Budem sa snažiť o to, aby moje údery smerovali na základnú čiaru a neboli z toho malé auty."

Vzorom je Serena Williamsová

Mihalíkovej vzorom je svetová jednotka Američanka Serena Williamsová, ktorá v Melbourne získala šiesty singlový titul. Pri najbližšej príležitosti by sa s ňou rada zvečnila.

"Nemám ešte ani Serenin podpis, no keď ju stretnem, chcem sa s ňou vyfotiť. Rada by som sa s ňou niekedy porozprávala, jej hra mi imponuje," dodala členka strieborného družstva z vlaňajších MS do 16 rokov v Mexiku.

S trénerom Studeničom pred štartom úvodného podujatia veľkej štvorky pracovali na kondičnej príprave.

"Vďaka tomu Terezka zvládla ťažké zápasy, prvé tri boli trojseťáky. Dôraz sme kládli aj na mentálnu prípravu. Určite jej pomohlo aj to, že vlani už bola v grandslamovom finále, keď na US Open hrala o titul vo štvorhre."

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.