Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Meszároš je pred Soči v ťažkej situácii. Je drahý a nehráva

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|13. nov 2013 o 12:09

Philadelphia vyhrala bez slovenského obrancu posledné dva zápasy. Dlhšie sa spomína jeho výmena.

Jedným z opôr obrany slovenského tímu na olympiáde v Soči by mal byť Andrej Meszároš. Skúsený hráč však prežíva ťažké obdobie.

Už pred sezónou vedel, že vo Philadelphii ho čaká náročný kemp, keďže v obrane prvého tímu bolo až deväť hráčov.

„Bude to zaujímavé. Môže sa stať, že ma vymenia, aj keď rád by som vo Flyers predĺžil zmluvu. Páči sa mi mesto aj organizácia,“ hovoril vtedy Meszároš SME.

Spomínali Colorado, Anaheim či Calgary

Jeho situácia odvtedy nevyzerá dobre. Zámorské média od začiatku ročníka špekulujú o výmene do iného klubu. Spomínali sa najmä Colorado, Anaheim či Calgary, ktoré by potrebovali skúsenú pomoc do defenzívy.

V Meszárošovom prípade je však problémom plat. Posledný rok šesťročnej zmluvy zarobí 5,5 milióna dolárov, do platového stropu sa počítajú štyri. Okrem toho nemá dobrú výkonnosť.

Odohral zatiaľ len deväť zápasov, v ktorých má tri mínusové body. Uškodilo mu odvolanie trénera Petra Lavioletta, patril medzi jeho obľúbencov. Po hroznom začiatku sezóny však vedenie Flyers známeho kouča vyhodilo a vystriedal ho Craig Berube.

Pod jeho vedením odohral dvadsaťosemročný obranca len šesť zo štrnástich duelov. Najprv sedel na tribúne už v októbri. Šancu dostal na začiatku novembra.

Nešťastný zápas proti New Jersey

Začal výborne, keď pomohol asistenciou k výhre 1:0 nad New Jersey. Odveta proti Devils mu však o päť dní nevyšla. Pri prehre 0:3 odohral len trinásť minút a bol pri všetkých góloch súpera.

Zahanbiť sa nechal najmä pri treťom, keď spravil chybu pri rozohrávke. O puk ho obral Jaromír Jágr, ktorý ho poslal pohodlne do prázdnej bránky.

Najviac však Slováka mrzel gól Janssena. „Za bránkou som schytal hit, preto som sa snažil ísť bez hokejky brániť, ale puk sa nešťastne odrazil od mojej korčule,“ komentoval situáciu zámorský médiám Meszároš.

V posledných dvoch zápasoch sedel len na tribúne. Philadelphia dvakrát vyhrala. V utorok podala najlepší výkon sezóne, keď vyhrala v Ottawe 5:0.

Chválili ho

Pritom v drese pennsylvánskeho klubu Slováka pred dvoma rokmi chválili. Hrával v prvej obrane s Chrisom Prongerom a po sezóne ho vyhlásili za najlepšieho beka tímu.

Postupne ho pribrzdili zranenia. Dovtedy železný muž NHL, ktorý vynechal minimum zápasov, odohral v skrátenom ročníku len jedenásť stretnutí. Musel absolvovať tri operácie.

Dnes to skôr vyzerá na Meszárošov koniec vo Philadelphii. Výmena by mu pomohla nielen ohľadom k Soči, ale aj k budúcnosti v NHL, keďže mu končí tento rok zmluva.

Súvisiace články