Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Meno Roger Federer a Tiger Woods má hodnotu 46 miliónov dolárov

Roger Federer (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 22. júl 2014 o 12:56

Magazín Forbes určil za najhodnotnejšie športové mená Tigera Woodsa a Rogera Federera.

NEW YORK. Tenista Roger Federer a golfista Tiger Woods sú nositeľmi najhodnotnejších mien medzi svetovými športovcami. Podľa magazínu Forbes je cena mien dvoch športových hviezd po 46 miliónov dolárov.

Do najlepšej desiatky sa dostali aj basketbalisti LeBron James (27 mil. USD) a Kobe Bryant (19 mil.), golfista Phil Mickelson (25 mil.), tenistky Maria Šarapovová (23 mil.) a Na Li (15 mil.), hráč kriketu Mahendra Singh Dhoni (21 mil.), atlét Usain Bolt (20 mil.) i futbalisti Cristiano Ronaldo a Lionel Messi, ktorí sú spoločne na 10. mieste s 13 miliónmi dolárov.

Forbes pri zostavovaní rebríčka bral do úvahy viacero faktorov. Federer má napríklad na Facebooku 14 miliónov fanúšikov, organizátori za jeho účasť na turnajoch platia milión dolárov, s Nike má zmluvu na 100 miliónov dolárov.

"Federer ťaží z dlhodobej konzistentnej výkonnosti. V jeho prípade už je jedno, či ešte vyhrá niektorý veľký turnaj. Hodnota značky vychádza z jeho úspešnosti a schopnosti generovať tržby a zisky," tvrdí šéf Európskej sponzorskej burzy (ESB) Hans-Willy Brockes.

Medzi marketingovo najcennejšími menami vo svete športu je prekvapujúco Mahendra Singh Dhoni, ktorý je však rovnako ako Na Li veľmi populárny na silnom ázijskom trhu.

Marketingovo najhodnotnejšie mená športovcov podľa Forbes:

1. Roger Federer (Švaj.) tenis a Tiger Woods (USA) golf obaja 46 miliónov dolárov, 3. LeBron James (USA) basketbal 27 mil., 4. Phil Mickelson (USA) golf 25 mil., 5. Maria Šarapovová (Rus.) tenis 23 mil., 6. Mahendra Singh Dhoni (India) kriket 21 mil., 7. Usain Bolt (Jam.) atletika 20 mil., 8. Kobe Bryant (USA) basketbal 19 mil., 9. Na Li (Čína) tenis 15 mil., 10. Cristiano Ronaldo (Portug.) futbal a Lionel Messi (Arg.) futbal po 13 mil.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.