Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Mataninovi stačí, ak dobehne

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

Kým jedna časť slovenskej výpravy je už doma, posledná sa do dejiska vydala z viedenského letiska až včera dopoludnia. Okrem dvojice zápasníkov - voľnoštýliarov Štefana Fernyáka, Petra Pechu - a ich trénera Petra Hirjaka nastúpili do lietadla aj traja ..

Kým jedna časť slovenskej výpravy je už doma, posledná sa do dejiska vydala z viedenského letiska až včera dopoludnia. Okrem dvojice zápasníkov - voľnoštýliarov Štefana Fernyáka, Petra Pechu - a ich trénera Petra Hirjaka nastúpili do lietadla aj traja chodeckí maratónci (Miloš Bátovský, Peter Korčok a Kazimír Verkin), ako aj klasický maratónec Marcel Matanin. Všetci zasiahnu až v samotnom závere olympiády.

Tridsaťročný Matanin (na snímke Petra Pospíšila) bude posledným Slovákom v akcii. Maratónsky beh je na programe až v posledný deň 29. augusta (štart o 18.00 h) a pobeží sa práve na trati, kde sa tento namáhavý beh na 42 195 m zrodil. "Robo (Štefko) bežal posledný maratón v Sydney a tam nedobehol, tak ja sa pokúsim dobehnúť," povedal s úsmevom Marcel Matanin, ktorý záver prípravy absolvoval práve v spoločnosti Róberta Štefka, dnes už čerstvého českého olympionika v maratóne. "Samozrejme, nemám veľké oči. Takže sa budem usilovať dobehnúť a urobiť dobrý výsledok," zopakoval svoje odhodlanie rodák z Vranova nad Topľou.

Zverenec Miroslava Okáľa v príprave nabehal týždenne okolo 190 až 200 kilometrov. "Je to dosť, no v súvislosti s olympijským maratónom sa nedá predpovedať dopredu ani umiestnenie, ani čas," zdôraznil pretekár košického klubu TJ Obal Servis. "Bude tam teplo a veľa faktorov, ktoré ovplyvnia maratónsky výkon," dodal skúsený vytrvalec, ktorý okrem behu na dlhé trate našiel záľubu aj v rybolove.

(tasr)

Súvisiace články