Lídri NBA Knicks aj Miami prehrali

Hráč Pacers Paul George v súboji s J.R. Smithom z New Yorku.
Hráč Pacers Paul George v súboji s J.R. Smithom z New Yorku. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. jan 2013 o 07:21

Portland zdolal Miami 92:90 a zaznamenal už štvrté víťazstvo v rade. NY Knicks neuspeli v Indiane.

INDIANAPOLIS. V basketbalovej NBA sa v noci na piatok nedarilo dvom najlepším tímom Východnej konferencie.

Líder z Miami prehral tesne 90:92 v Portlande a jeho prenasledovateľ NY Knicks ťahal za kratší koniec v súboji s Indianou 76:81. Stretnutie Sacramento - Dallas 112:117 rozhodlo až predĺženie.

V drese Portlandu zaznamenal Wesley Matthews úspešný trojkový pokus celých 27 sekúnd pred koncom a Trail Blazers vďaka tomu zdolali Miami Heat 92:90.

Domáci si zapísali štvrté víťazstvo v rade a deviate za sebou v hale Rose Garden. V tíme hostí sa LeBron James dostal len k pätnástim bodom, čím prerušil 54-zápasovú sériu s minimálne 20 bodmi.

Miami malo v samotnom stretnutí dokonca náskok 13 bodov, ale napokon z toho bola piata výhra v ôsmich stretnutiach.

Nicolas Batum pridal za Blazers 28 bodov a LaMarcus Aldridge sa prezentoval 20 bodmi a 15 doskokmi. Vo farbách lídra Východnej konferencie z Miami dal Chris Bosh 29 bodov.

Vo výbornej forme pokračujú basketbalisti Indiany Pacers, ktorí po výhre nad Knicks majú bilanciu 12 výhier z 15 duelov.

Domáci vyhrali poslednú štvrtinu pomerom 13:0, pričom sedem bodov z toho dal Paul George, ktorý sa napokon zastavil na čísle 24.

Najproduktívnejším hráčom Knicks, ktorí cítili absenciu dištancovaného Carmela Anthonyho, bol J.R. Smith s 25 bodmi.

O.J. Mayo sa blysol 24 bodmi a 10 doskokmi, Vince Carter pridal z lavičky 23 bodov a Dallas dokázal vymazať 17-bodový deficit a zvíťaziť nad Sacramentom v predĺžení.

Za Mavericks, ktorí ukončili sériu štyroch prehier, zaznamenal Shawn Marion 19 bodov a 10 doskokov.