Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Lemieux odmietol nárast platu o 5 miliónov

Sportnet|3. dec 2003 o 00:00

Kanadský hokejista Mario Lemieux odmietol pre zlú finančnú situáciu svojho tímu Pittsburgh Penguins nárast platu o 5 miliónov USD. Navýšenie mu schválila rada klubu. Prezident Penguins Ken Sawyer aj napriek tomuto kroku očakáva negatívne hospodárenie.

Výsledná strata by mala dosiahnuť 5 miliónov dolárov.

Lemieuxa, jediného hrajúceho člena Siene slávy NHL, médiá i fanúšikovia kritizovali, že po odchode drahých hviezd ako Jaromír Jágr, Robert Lang či Alexej Kovaľov prijal dvojnásobné zvýšenie platu na 10 miliónov USD.

Skúsený center zarábal v uplynulej sezóne 5,25 milióna USD. Pittsburgh však i po ústupku Lemieuxa svoje finančné straty nepokryje. Prispelo k tomu aj veľké zníženie počtu divákov. „Mario nám oznámil, že bude poberať toľko peňazí ako minulý rok," povedal Sawyer. Pittsburgh sa zbavil Martina Straku, ktorý s platom 4,35 milióna USD putoval do Los Angeles výmenou za slovenského obrancu Štrbáka (425 000 USD).

Tridsaťosemročný Lemieux síce pomáha klubu vo finančnej sfére, ale v zápasoch nenastupuje. Kanaďana trápi zranenie bedrového kĺbu. Vynechal už 13 stretnutí a jeho stav sa nezlepšuje. V médiách sa už objavili informácie, že operácia je nevyhnutná. Generálny manažér Craig Patrick i kouč Eddie Olczyk sú pokojní a zhodne tvrdia, že situáciu netreba dramatizovať. Na verejnosť však už prenikli informácie, že Lemieux zvažuje ukončenie kariéry. Rozhodnutie by mohlo padnúť tesne po Novom roku. (sb, sita)

Súvisiace články