Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Kozák nasadí Muchu, v hre našich očakávame 5 zmien

Ján Mucha počas tréningu slovenskej futbalovej reprezentácie pred prípravným zápasom s Rumunskom v Senci v pondelok. (Autor: TASR)
Pavol Spál|13. aug 2013 o 18:25

Cítim sa dobre. Mám pri seba kapitána Hamšíka, ktorý bude viesť tím tak, aby sme boli úspešní, povedal Kozák.

BUKUREŠŤ. „Ale tu prikúrili,“ vyhlásil ihneď po prílete do Bukurešti Ján Kozák. V Rumunsku čakalo Slovákov tropické počasie a nový kouč národného tímu futbalistov mal výbornú náladu.

„Nepovedal by som, že som nervózny, ale mám zvláštny pocit. To je však dobre. Som pokojný. Cítim sa dobre. Mám pri seba kapitána Hamšíka, ktorý bude viesť tím tak, aby sme boli úspešní,“ tvrdil Kozák.

Už v stredu povedie (o 20.00 h) mužstvo prvýkrát v Bukurešti proti Rumunsku. Súboj sa odohrá v modernej a luxusnej National Arene s kapacitou viac ako 55-tisíc ľudí.

„Chcem vidieť v akcii čo najviac hráčov. O základnej zostave mám jasno, aj keď sa nerodila ľahko. Máme dostatočne široký káder, aby sme mohli odohrať zaujímavý zápas.“

„Dám príležitosť Muchovi. Chcem vidieť v akom stave bude v zápase, lebo na tréningu vyzeral veľmi dobre. Kuciak a Kozáčik chytajú v kluboch pravidelne - majú toho dosť, preto bude Mucha zrejme chytať celý zápas," povedal Kozák.

„O Rumunoch vieme dosť, majú kvalitný tím a veľa individualít. Nebude ľahké ich zdolať,“ povedal Kozák.

Predpokladaná zostava:

Mucha – Pekarík, Čišovský, Ďurica, Breznaník – Pečovský – Šesták, Hamšík, Kucka, Weiss – Depetris

Čo môžeme od nového trénera Kozáka očakávať:

1. Kozák sa drží hesla cukor a bič. Očakáva sa väčšia disciplína, nové pravidlá, ale i Kozákove tvrdšie slová v kabíne.

2. Predpokladá sa zmena na poste brankárskej jednotky: Dušana Kuciaka, ktorý odchytal posledné zápasy, zrejme nahradí navrátilec Ján Mucha alebo Matúš Kozáčik.

3. Priestor dostane viac hráčov z domácej ligy, i viac mladíkov - trebárs 21-ročný Samuel Štefánik z Trenčína.

4. Pokúsi sa nájsť vhodnejšie miesto a rolu pre Mareka Hamšíka, dá mu viac voľnosti na útočenie.

5. Mužstvo pod Kozákom bude hrať ofenzívnejšie ako doteraz.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články