Kovalík bojoval takmer tri hodiny, tretí set vyhral 13:11

Jozef Kovalík má stále šancu, že si zahrá v hlavnej súťaži Wimbledonu.
Jozef Kovalík má stále šancu, že si zahrá v hlavnej súťaži Wimbledonu. (Autor: TASR)
SITA|22. jún 2016 o 19:16

Slovenský tenista postúpil do finále kvalifikácie Wimbledonu.

LONDÝN. Slovenský tenista Jozef Kovalík nasadený ako devätnásty zvíťazil za 170 minút 6:3, 6:7 (5), 13:11 nad Kolumbijčanom Alejandrom Fallom v stredajšom stretnutí 2. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne.

Wibledon - 2. kolo kvalifikácie:

Jozef Kovalík (SR-19) - Alejandro Falla (Kol.) 6.3, 6:7 (5), 13:11

/za 170 minút/

V treťom sete Kovalík napokon nepykal sa nevyužitie dovedna troch mečbalov na príjme v dvoch gemoch, z nich dvoch za sebou v dvanástej hre. Od stavu 6:6 sám odvrátil spolu štyri brejkbaly v troch rôznych hrách.

Vo štvrtkovom finále kvalifikácie bude súperom Kovalíka (128.) 26-ročná moldavská pätnástka pavúka Radu Albot (111.).

Slovák s ním má vyrovnanú bilanciu 2:2, ale z víťazstva sa radoval v dvoch čerstvejších predvlaňajších challengerových dueloch.

Na tráve ešte proti sebe nestáli.

Jozef Kovalík bude o postup do hlavnej súťaže bojovať so súperom, ktorého v posledných dvoch vzájomných súbojoch zdolal. (Autor: TASR)

Kovalík čelil skúsenému 32-ročnému ľavorukému Fallovi (213., v minulosti bol na 48. pozícii) prvý raz v kariére.

Juhoameričan je osemfinalistom parížskeho antukového Roland Garros 2011. V britskej metropole bol v sezóne 2012 v 3. kole. V roku 2010 v 1. kole viedol 2:0 na sety nad Švajčiarom Rogerom Federerom, ale nezúročil to.

Kovalík si v hlavnej súťaži na veľkej štvorke zahral zatiaľ len raz. V januári na Australian Open podľahol Argentínčanovi Marcovi Trungellitimu za 141 minút v troch setoch 4:6, 6:7 (1), 5:7.

Minulý týždeň hral Jozef Kovalík na turnaji v Poprade. Vypadol vo štvrťfinále.

Kvalifikácia sa koná v areáli Bank of England Sports Ground v Roehamptone, aby organizátori pošetrili podklad v All England Lawn Tennis and Croquet Clube.

Pred Kovalíkom v stredu postúpil do finálového 3. kola Lukáš Lacko. V 1. kole neuspeli Andrej Martin a Norbert Gombos.

Priamo v hlavnej súťaži sa predstaví Martin Kližan.