Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Kapitán Mihal nemenil víťaznú zostavu z Plovdivu

SITA|5. júl 2006 o 11:58

BRATISLAVA 5. júla (SITA) - V nominácii kapitána slovenského tímu Mojmíra Mihala na blížiaci sa súboj o účasť v II. svetovej skupine tenisového Pohára federácie proti Thajsku (15. - 16. júla v NTC v Bratislave) ...

BRATISLAVA 5. júla (SITA) - V nominácii kapitána slovenského tímu Mojmíra Mihala na blížiaci sa súboj o účasť v II. svetovej skupine tenisového Pohára federácie proti Thajsku (15. - 16. júla v NTC v Bratislave) sa objavilo osvedčené kvarteto Daniela Hantuchová, Janette Husárová, Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková. Ide o rovnaké hráčky, ktoré vybojovali v apríli postup z I. skupiny euroafrickej zóny v bulharskom Plovdive. "Rozhodol som sa nemeniť víťaznú zostavu. Hráčky, ktoré vybojovali v Plovdive postup, majú prednostné právo pokračovať aj naďalej," uviedol k nominácii kapitán Mihal. Ten sa v Bulharsku spoliehal najmä na kvalitu hráčky širšej svetovej špičky Hantuchovej (18. v rebríčku WTA) a na priebojnú juniorku Magdalénu Rybárikovú (223.), ktoré odohrali väčšinu stretnutí ako jednotka a dvojka do dvojhry. Teraz by mala byť situácia obdobná. "Podľa rebríčka je nasadenie takmer jasné, ale rozhodnem až na základe formy krátko pred stretnutím. Čo sa týka Husárovej, jej využitie v tíme zostáva zatiaľ iba vo štvorhre. Je však možné, ak jej operované koleno bude naďalej držať, že v budúcnosti ešte bude hrávať aj singla," pripomenul Mihal.

Ako je známe, v thajskom družstve kapitána Vittayu Samreja bude chýbať ich dlhodobo najlepšia hráčka Tamarine Tanasugarnová, ktorá je zranená. Jednotkou v ázijskom družstve tak bude rebríčkovo ich druhá hráčka Suchanan Viratprasertová (216.), dvojkou Montinee Tangphongová (315.). Thajský tím by sa mal objaviť v Bratislave v utorok 11. júla ráno. "Samozrejme, že neúčasť Tanasugarnovej, ktorá hrala vo Wimbledone veľmi dobre, je pre nás príjemným zistením. Sme papierovými favoritmi tohto zápasu, ale treba to potvrdiť hrou priamo na dvorci. V nijakom prípade sa nesmie stať, že súpera podceníme," dodal slovenský kapitán.

Fedcupové družstvo Slovenska by malo začať svoje sústredenie pred stretnutím v pondelok 10. júla, kapitán by chcel mať najneskôr v strede týždňa už všetky hráčky pokope. Zatiaľ čo Hantuchová sa už vrátila z Wimbledonu a aktuálne oddychuje, duo junioriek Rybáriková a Cibulková je stále v hre. Rybáriková si zatiaľ úspešne počína vo wimbledonskej juniorke a Cibulková je v USA na turnaji ITF s dotáciou 75 000 USD v College Parku.

V Sibamac aréne Národného tenisového centra sa bude hrať pod zatvorenou strechou na tvrdom povrchu značky Premier, na ktorom sa v uplynulom roku slovenskí muži prebojovali až do finále Davisovho pohára. Kapacita hľadiska bude 3000 divákov. Pôjde o druhý vzájomný duel oboch súperiacich tímov. Slovenky majú zatiaľ s Thajskom bilanciu 0:1, keď vlani presne o takomto čase a v rovnakej fáze súťaže prehrali na súperovej pôde v Bangkoku 1:4.


Základné informácie k stretnutiu play off o účasť v II. svetovej skupine 2007 tenisového Pohára federácie Slovensko - Thajsko:


program zápasu:

sobota: 15. júla 2006: 15.45 h slávnostné otvorenie, prvá a druhá dvojhra

nedeľa: 16. júla 2006: 14.00 h záverečné dve dvojhry a štvorhra


hlavný rozhodca: Norbert Peick (Nem.)

empajroví rozhodcovia: Eva Asderakiová (Nem.), Adel Aref (Tun.)

miesto: Sibamac aréna Národného tenisového centra (zatvorená strecha), Príkopova 6, Bratislava

kapacita hľadiska: 3000 divákov

cena vstupeniek: 300 Sk / 1 deň

predaj vstupeniek: recepcia NTC, tel. 02/4920 9888, www.ticketportal.sk

povrch: tvrdý, Premier Court

loptičky: Wilson US Open


nominované hráčky:

SLOVENSKO:

Daniela Hantuchová (18. v rebríčku WTA vo dvojhre / 5. v rebríčku WTA vo štvorhre), Magdaléna Rybáriková (223. / - ), Dominika Cibulková (295. / 602.), Janette Husárová ( - / 102.), kapitán: Mojmír Mihal

THAJSKO:

Suchanan Viratprasertová (216. / -), Montinee Tangphongová (315. / 303.), Nudnida Luangnamová (416. / 631.), Thassa Vittayavirojová (593. / 384.), kapitán: Vittaya Samrej


Súvisiace články