Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Junior Horanský je vo finále Australian Open. Vo štvorhre chce titul

TASR|27. jan 2011 o 07:55

Slovenský tenista Filip Horanský s Čechom Jiřím Veselým sa prebojovali do finále juniorskej štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

MELBOURNE.

Ako nasadené dvojky si v semifinále poradili so štvrtým nasadeným belgicko-chorvátskym párom Jorid de Loore, Mate Delič za 68 minút v dvoch setoch 7:6 (4) a 6:4.

Pre Horanského je postup do finále juniorského debla v Melbourne životným úspechom na podujatiach veľkej štvorky. Zverenec trénera Miloslava Grolmusa môže u protinožcov napodobniť Janu Čepelovú a Chantal Skamlovú, ktoré vlani vybojovali pre Slovensko titul v dievčenskom debli. Horanský v minulom roku po boku krajana Jozefa Kovalíka získal bronzovú medailu na premiérových olympijských hrách mládeže v Singapure i na ME do 18 rokov vo švajčiarskom Klosterse.

V dueli o titul na Australian Open nastúpia s Veselým v piatok proti tretej nasadenej domácej dvojici Ben Wagland, Andrew Whittington.

Vo dvojhre hneď vypadol, vo štvorhre si zahrá o titul

Vo štvrtkovom semifinále prehrávali v tajbrejku prvého setu 2:4, no potom získali päť loptičiek v rade. O osude druhého dejstva rozhodol deviaty gem, v ktorom slovensko-český tandem prelomil podanie súperov. Horanský si postup do deblového finále veľmi cení.

"Tohtoročný Australian Open sa nezačal dobre, vo dvojhre som rýchlo vypadol. Postup do finále štvorhry je tou správnou náplasťou. Dúfam, že sa nám to s Jirkom už podarí dokončiť a že získame titul," povedal pre TASR Horanský, ktorý semifinálový zápas označil za náročný.

"Od začiatku sme boli lepší, no súperi nás dosť nešťastne brejkli, keď sme spravili pár ľahkých chýb. V tajbrejku sme prehrávali 2:4, no potom sme zahrali viacero super lôpt a skrátenú hru sme získali v náš prospech, De Loore i Delič sú vysokí hráči a dobre servujú, no v dôležitých momentoch sme výborne zareturnovali, čo napokon rozhodlo o našom triumfe.

Austrálčanov, s ktorými si zmeriame sily vo finále, dobre poznáme, stretávali sme sa s nimi na turnajoch. Jeden z nich je ľavák. Opäť to bude najmä o returne. Ak chceme uspieť, musíme byť agresívni aj na volejoch," dodal Horanský.

Veľká nádej slovenského tenisu si spoluprácu s Veselým veľmi pochvaľuje. "S Jirkom sme ako dvaja bratia, funguje medzi nami taká chémia. Od detstva sme kamarátmi, často sa spolu bavíme. Určite to bude aj tým, že tam nie ja žiadna jazyková bariéra."

"Ak sa nám popart uspieť vo finále, bude to môj najväčší úspech v kariére. Postup do finále zatiaľ radím v hierarchii na tretie miesto. Na prvom je bronz z OH mládeže v Singapure a na druhom medaila, ktorú som získal ešte na ME do 16 rokov," zakončil Horanský.

juniori - štvorhra - semifinále:

Filip HORANSKÝ, Jiří Veselý (2-SR/ČR) - Jorid de Loore, Mate Delič (4-Bel./Chor.) 7:6 (4), 6:4

Súvisiace články