Jágr má po sezóne. Islanders vyhrali play off sériu prvýkrát od roku 1993

Hrdina NY Islanders John Tavares sa zdraví s brankárom Floridy Robertom Luongom. (Autor: SITA/ AP)
TASR|25. apr 2016 o 07:09

Súhrn nedeľných stretnutí vyraďovacej časti hokejovej NHL.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu Capitals postúpili do štvrťfinále zámorskej NHL.

V nedeľňajšom šiestom stretnutí 1. kola play off triumfovali na ľade Philadelphie Flyers 1:0 a sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

V konferenčnom semifinále si víťaz základnej časti zmeria sily s Pittsburghom Penguins.

Do 2. kola postúpili v noci na pondelok aj Dallas a New York Islanders.

"Ostrovania" zdolali doma Floridu 2:1 po dvojnásobnom predĺžení. Hrdinom duelu bol domáci John Tavares.

Ten najprv vyrovnal v poslednej minúte riadnej hracej doby a potom v druhom predĺžení rozhodol o tom, že Islanders vyhrali prvú play off sériu od roku 1993.

Tavaresove góly spasili Islanders

New York sa v boji o konferenčné finále stretne s Tampou Bay.

Sezóna v profilige sa tak skončila pre floridského veterána Jaromíra Jágra.

Dallas Stars uspeli na ľade Wild 5:4 a v sérii dominovali 4:2 na zápasy.

Po San Jose sú tak druhým tímom s postupom do 2. kola v Západnej konferencii. Hoci po prvej tretine hostia viedli 3:0, domáci duel zdramatizovali.

Stars sa v 2. kole stretnú s úspešnejším z dvojice Chicago - St. Louis, ktorých sériu musí rozhodnúť až siedmy zápas.

New York Islanders - Florida Panthers 2:1 pp

Góly: 60. Tavares (Kuľomin, Leddy), 91. Tavares (Okposo, Quine) - 19. Huberdeau (Trocheck, Jokinen)

Brankári: Greiss - Luongo, strely na bránku: 51:42, 15.795 divákov

/konečný stav série: 4:2, postúpil New York/

šiesty zápas šťvrťfinále Západnej konferencie

Minnesota Wild - Dallas Stars 4:5

Góly: 44. Spurgeon (Granlund, Koivu), 45. Brodin (Haula, Niederreiter), 49. Spurgeon (Koivu, Suter), 56. Pominville (Brodin, Niederreiter) - 6. Klingberg (Spezza, Jamie Benn), 10. Spezza (Janmark, Eaves), 19. Sharp (Eakin, Jamie Benn), 40. Jamie Benn (Sharp, Spezza), 51. Goligoski (Janmark, Spezza)

Brankári: Dubnyk - Lehtonen, strely na bránku: 29:24, 19.310 divákov

/konečný stav série: 2:4, postúpil Dallas/

Domov»Hokej»NHL»Jágr má po sezóne. Islanders vyhrali play off sériu prvýkrát od roku 1993