New Jersey podpísalo megakontrakt s Hughesom. Mladá hviezda zarobí desiatky miliónov

(Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|1. dec 2021 o 07:00

Jack Hughes kývol na dlhodobú zmluvu.

NEW JERSEY. O budúcnosť najväčšej hviezdy je postarané. Klub New Jersey Devils oficiálne oznámil podpis kontraktu s Jackom Hughesom.

S mladou hviezdou a jednotkou draftu z roku 2019 sa diabli dohodli na osemročnej zmluve. Začne platiť od budúcej sezóny.

Hughesovi zaručí príjem osem miliónov dolárov ročne, dokopy si teda pred zdanením zarobí až 64 miliónov.

V kontrakte má zakomponovaný dvojmiliónový podpisový bonus v prvej sezóne. V ročníku 2026/2027 mu začne platiť modifikovaná klauzula o nevymeniteľnosti.

Najviac si podľa štruktúry zmluvy zarobí v prvom roku, až deväť miliónov.

"Som z novej zmluvy nadšený," cituje amerického útočníka oficiálny web Devils.

"Milujem žiť a hrať v New Jersey. Nechcel by som odísť, keďže tu budujeme niečo špeciálne. Verím v koncept tohto klubu a v to, že budeme dlho úspešní."

"Dnešok je pre New Jersey Devils veľkým dňom," pridal sa k nemu generálny manažér Tom Fitzgerald.

"Nový kontrakt dokazuje, aké vzájomné puto existuje medzi organizáciou, Jackom a jeho rodinou. Budujeme tu unikátny projekt a Jack bude súčasťou jeho jadra."

Experti sa zhodujú, že z Jacka Hughesa rastie po pomalšom štarte vynikajúci hokejista.

V prvých rokoch po drafte doplácal aj na mladé, neskúsené mužstvo. Očakáva sa, že naplní svoj potenciál a bude jeho lídrom.

V prebiehajúcej sezóne stihol odohrať len tri zápasy so ziskom troch bodov. Pre problémy s ramenom pauzoval od devätnásteho októbra. Do akcie sa vrátil v noci z utorka na stredu proti San Jose Sharks, no nebodoval.

Súvisiace články