Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Heninová zasa končí, Clijstersovú to aj tak prekvapilo

Kim Clijstersová. (Autor: ČTK/AP)
SITA|28. jan 2011 o 12:16

Reakcie tenistiek na opätovné ukončenie kariéry Belgičanky Justine Heninovej.

Belgická tenistka Justine Henanová vyhlásila, že rok 2011 bude pravdepodobne jej posledným na súťažných dvorcoch.

MELBOURNE. Opätovné rozhodnutie bývalej svetovej ženskej tenisovej jednotky Justine Heninovej ukončiť aktívnu kariéru prekvapilo aj viaceré jej súperky z okruhu WTA Tour. Sedemnásobná grandslamová šampiónka sa pre tento krok rozhodla pre dlhotrvajúce zdravotné problémy s rukou.

Heninová chýbala v súťažnom dianí od prehry s krajankou Kim Clijstersovou v osemfinále Wimbledonu 2010 až do januárového Hopmanovho pohára v Perthe pre zranenie pravého lakťa. Na melbournských Australian Open Heninová 21. januára značne nečakane podľahla v 3. kole Ruske Svetlane Kuznecovovej 4:6, 6:7 (8).

Clijstersovú to prekvapilo

Pred úvodným grandslamovým podujatím sezóny pritom vyhlásila, že potrvá ešte mesiace, kým jej ruka bude v stopercentnom stave.

"Bola som skutočne prekvapená, keď som sa o tom ráno dozvedela. Aby som bola úprimná, nebola som s ňou v kontakte, takže presne neviem, aké veľké boli jej zdravotné ťažkosti. Samozrejme, že je smutné vidieť končiť takúto skvelú hráčku pre zranenie," povedala jej fedcupová spoluhráčka Kim Clijstersová.

Aktuálna dvojka svetového rebríčka a neúspešná semifinalistka z Australian Open 2011 Vera Zvonarevová si bude v súvislosti s Heninovou najviac pamätať to, že ju nikdy vo svojej kariére nezdolala. "Nikdy nie je príjemné sledovať koniec kariéry takejto fantastickej tenistky. Pre tento šport znamenala veľmi veľa, dosiahla veľké úspechy. Hrala som s ňou toľkokrát a nikdy som nad ňou nedokázala zvíťaziť. To mi navždy zostane v pamäti," skonštatovala Ruska.

Bola úžasná

Súčasná líderka počítačového poradia Caroline Wozniacka v tejto súvislosti uviedla: "Justine je veľká šampiónka. Od svojho comebacku mala problémy, bola často zranená. Keď som vyrastala, sledovala som ju na kurte, ako vyhráva grandslamové tituly. Bolo to úžasné."

Štúpla Belgičanka bude chýbať aj šéfke Tenisovej asociácie žien (WTA) Stacey Allasterovej, podľa ktorej bola Heninová jednou z najúžasnejších športovkýň svojej éry. "Bola reprezentantkou ženského tenisu na kurte aj mimo neho. Jej súťažný duch, guráž a množstvo úspechov zostanú navždy v mysliach miliónov fanúšikov po celom svete. Som si istá, že tenis bude aj naďalej dôležitou súčasťou jej života," uviedla Allasterová.

Súvisiace články