Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Havlát podpísal ročnú zmluvu s Ottawou

SITA|12. okt 2003 o 11:24

OTTAWA 12. októbra (SITA) - Český hokejista Martin Havlát sa napokon dohodol na novej zmluve s klubom NHL Ottawa Senators. Talentovaný útočník podpísal v sobotu s vedením kanadského tímu ročný kontrakt. Finančné podmienky nezverejnili. Havlátov agent Alla

n Walsh žiadal 1,975 milióna USD ročne, Ottawa ponúkala 1,35 milióna. "Rokovali sme v piatok a sobotu a obe strany boli flexibilné," povedal Walsh. Podpis kontraktu ukončil niekoľko týždňov trvajúce rokovania. "Začali sme odznova a dospeli k záveru, s ktorým súhlasili obe strany," vyjadril sa generálny manažér John Muckler, ktorý v priebehu týždňa povedal, že dáva Havlátovi na podpis zmluvy čas do štvrtka. Havlát ale s ponukou Ottawy nesúhlasil a kúpil si letenku do Čiech. Walsh odmietol zverejniť podpisovú sumu, prezradil však, že kontrakt obsahuje klauzulu o bonusoch, s ktorými je jeho klient spokojný. "Dohodli sme sa na férovej zmluve. Chceli sme ho mať v mužstve skôr, ale nešlo to. Nemám príliš rád tieto vyjednávania, ale musíme to robiť," povedal Muckler. Havlát, ktorý už čakal na odlet do Česka, by sa mal v zostave Senators ukázať v zápasovej šnúre na ľade súpera najbližší týždeň. "Viem, že sa nemohol dočkať, kedy konečne bude hrať. My ako tím sme veľmi radi, že sa vrátil," povedal slovenský útočník Marián Hossa. "Je mladý a bolo by to pre neho ťažké, ak by sa na nás len pozeral z hľadiska," dokončil kanonier Senators. "Marty sa teší, že bude môcť pomôcť Ottawe získať Stanleyho pohár," doplnil Walsh. Havlát zaznamenal v uplynulej sezóne 24 gólov a 59 bodov v 67 zápasoch.

Po podpise zmluvy Havláta s Ottawou ostávajú v lige bez kontraktu už len dvaja prominentní hráči - slovenský krídelník Marián Gáborík sa nevie dohodnúť s Minnesota Wild a center Mike Comrie s tímom Edmonton Oilers. Obom hrozí, že v NHL nebudú hrať dlhší čas.

Súvisiace články