Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hantuchová si vychutnala domáce prostredie

Sportnet|17. júl 2006 o 00:00

Naša najlepšia tenistka DANIELA HANTUCHOVÁ (23) sa vrátila do reprezentácie v Pohári federácie po troch rokoch. Za ten čas vypadlo Slovensko do euro-africkej zóny, s Danielou by sa malo vrátiť na bývalé pozície. Proti Thajsku splnila úlohu prvej hráčky, .

Daniela Hantuchová v stretnutí so Suchanan Viratprasertovou, ktorú zdolala 6:1, 6:3 a získala pre Slovensko tretí bod. FOTO SME - PAVOL MAJER

Naša najlepšia tenistka DANIELA HANTUCHOVÁ (23) sa vrátila do reprezentácie v Pohári federácie po troch rokoch. Za ten čas vypadlo Slovensko do euro-africkej zóny, s Danielou by sa malo vrátiť na bývalé pozície. Proti Thajsku splnila úlohu prvej hráčky, vybojovala dva body.

V štyroch setoch ste stratili iba šesť gemov. Ktorá zo súperiek bola ťažšia?

"V nedeľu Viratprasertová. V druhom sete začala lepšie servovať, riskovala, trochu ma preháňala na kurte. Musela som pridať, aby sa neuchytila. Som rada, ako som zvládla situáciu za stavu 3:3 pri jej podaní. Potom to už nebolo ťažké. V sobotu som začala proti Tangphongovej nervózne, tep som mala vari dvesto... Predsa len som hrala po prvý raz v tejto aréne a v hľadisku sedela moja rodina, priatelia, známi. Keď zo mňa spadla nervozita a sústredila som sa na hru, už bolo všetko v poriadku. V celom stretnutí som spravila len sedem nevynútených chýb - ten zápis si asi dám zarámovať."

Slovensko sa aj vašou zásluhou vracia do svetovej skupiny. Pocity?

"Teší ma, že som tímu pomohla dostať sa tam, kam patrí. Pre mňa bolo zážitkom hrať pred domácim publikom, viackrát mi pomohlo. Diváci prišli aj napriek dovolenkovému obdobiu, boli skvelí."

Cestujete po svetových turnajoch a konečne ste si zahrali doma. Je to veľký rozdiel?

"Obrovský. Zamýšľala som sa nad tým, aké je to fajn, že sa pred zápasom môžem vyspať vo svojej posteli, som s rodinou, priateľmi a hrám pred svojím publikom. Takto by som vydržala hrať tenis ešte ďalších dvadsať rokov. Uvedomila som si, aká je to výhoda pre hráčky, keď hrajú grandslamové turnaje doma."

Bolo Thajsko najťažším súperom v tomto ročníku?

"Nemyslím si. Na aprílovom turnaji euro-africkej zóny v bulharskom Plovdive sme museli zvládnuť zápas s Holandskom a Krajiceková je hráčka top-50."

Čím boli Thajčanky nepríjemné?

"Najťažšie bolo udržať si koncentráciu, nepovoliť, hrať svoj tenis. Každý čakal iba víťazstvo, bolo sa treba vyrovnať s tlakom. Zvládla som to ja i celý tím."

Ktorého súpera by ste si želali v 1. kole svetovej skupiny v budúcom ročníku?

"Je mi to jedno, len nech opäť hráme doma. Pravdupovediac, ani presne neviem, akým systémom sa tam hrá, lebo nedávno sa menil a trochu skomplikoval. Verím, že Slovensko raz môže zopakovať úspech z roku 2002.

Budete reprezentovať aj o rok?

"S kapitánom Mihalom sme o tom ešte nehovorili, ale ak mi Pohár federácie zapasuje do programu a bude sa hrať na vyhovujúcom povrchu, znova prídem."

Bol Pohár federácie dobrou prípravou pred sériou turnajov v Amerike?

"Ani by som nepovedala. V Kalifornii ma čakajú kurty pod otvoreným nebom, vo veľkej horúčave a trochu iné súperky..."

Váš individuálny cieľ v tomto roku?

"Tým je stále návrat do top-10. Ale ak mi to nevyjde, nebude to tragédia."

Súvisiace články