Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Handzuš absolvoval naraz dve operácie

Michal Handzuš na archívnej snímke. (Autor: SITA)
SITA|3. júl 2013 o 09:04

Hráč Chicaga si ľavé koleno aj pravé zápästie poranil v sérii druhého kola play-off s Detroitom.

CHICAGO. Hokejový útočník Michal Handzuš sa podrobil v utorok v Chicagu dvojnásobnej operácii. Jeho návrat domov na Slovensko po triumfe v Stanleyho pohári sa preto oddialil.

Handzušovi operovali ľavé koleno a pravé zápästie. Oba si poranil v sérii druhého kola play-off s Detroitom.

"Po oslavách nastal čas dať sa do poriadku. Bolo to v balíčku dve operácie v jednom. V nemocnici som sa hlásil v utorok skoro ráno, bolo šesť hodín. O hodinu a pol prišlo na rad najprv moje koleno. Mal som v ňom odtrhnutý meniskus a natiahnuté bočné väzy. Koleno mi operoval náš klubový lekár. Roztrhnutú chrupavku a poškodené puzdro väzu v zápästí mi naprával špecialista na operácie ruky," povedal pre denník Šport Michal Handzuš.

"Od zranenia kolena som vedel, že ide o poškodenie menisku a bude to treba vyčistiť. V zápästí sa vyskytlo viacero problémov a bolo jasné, že aj ruka pôjde pod nôž. Keďže sme však hrali play-off, liečili mi to konzervatívne, aby som mohol nastupovať na zápasy."

Center sa stal ôsmym Slovákom, ktorý získal Stanleyho pohár. Chicago aj s Mariánom Hossom vyhralo vo finále nad Bostonom 4:2 na zápasy.

Súvisiace články