Zľava: Jenifer Nadalin z Talianska a Fahriya Abdi z Košíc.
Zľava: Jenifer Nadalin z Talianska a Fahriya Abdi z Košíc. (Autor: SITA)
SITA|19. feb 2014 o 20:18

Basketbalistky Košíc zvíťazili v euroligovom stretnutí 71:67 po predĺžení.

KOŠICE.Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v stredajšom euroligovom stretnutí v Steel aréne nad talianskym tímom Beretta Famila Schio 71:67 po predĺžení. Zverenky Maroša Kováčika v "hokejovom" stánku preťali šnúru troch prehier v základnej A-skupine EL 2013/2014 za sebou.

Úvod stredajšieho duelu - v 3. min bolo 0:8 - neveštil nič dobré. Aj keď domáce basketbalistky rýchlo zrovnali krok a na konci prvej štvrtiny sa ujali aj vedenia, hostky mali zväčša mierne navrch. V 23. min svietil na tabuli stav 38:44 a o štyri minúty neskôr 8-bodový odstup 43:51.

Záver duelu priniesol drámu. Domáce dievčatá zaostávali minútu pred koncom 61:65, ale stihli vyrovnať. Jednu šestku dala Bojovičová a šesť sekúnd pred klaksónom Godinová faulovala Perkinsovú pri pokuse za tri body a Američanka v službách Good Angels troma trestnými hodmi upravila na 65:65. Na rad prišlo predĺženie, ktoré lepšie zvládli hráčky Good Angels. Schio v ňom nedalo kôš z hry.

Na svoj záverečný duel v A-skupine EL nastúpia Košice v stredu 26. februára pod košmi francúzskeho tímu Bourges Basket (20.00 h).

Výsledky - A-skupina - streda:

Good Angels Košice - Beretta Famila Schio 71:67 po predĺžení (17:17, 18:20, 11:14, 19:14 - 6:2)

Najviac bodov: Abdiová 21, Kizerová 20, Perkinsová 10 - Macchiová 17, Godinová a Larkinsová po 12

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice. zdroj: RTVS): "Som veľmi rád, že celá lavička žila týmto stretnutím. Najmä vnútorná energia a chémia nám pomohli k víťazstvu a ukončeniu 'prekliatia' Steel arény. Mali sme v útoku veľa hluchých chvíľ. Možno nie vyššia kvalita, ale bojovnosť a srdiečko dnes zvíťazili."

Kayseri Kaski spor (Tur.) - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 78:77 (20:18, 25:26, 14:18, 19:15)