Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Gáborík si zavolal kouča nabok, ten sa však v ňom pre slabú vášeň nevyzná

TASR|17. nov 2003 o 07:42

Minneapolis 17. novembra (TASR) - Prekvapujúcu iniciatívu vyvinul v noci na pondelok po večernom tréningu svojho minnesotského tímu slovenský hokejista ...

Minneapolis 17. novembra (TASR) - Prekvapujúcu iniciatívu vyvinul v noci na pondelok po večernom tréningu svojho minnesotského tímu slovenský hokejista Marián Gáborík. Podľa redaktora denníka Startribune si zavolal nabok šéftrénera Wild Jacquesa Lemaira a od veľkého mága stratégií NHL údajne žiadal rady týkajúce sa celoplošnej hry. Lemaire venoval 21-ročnému útočníkovi niekoľko minút a chvíľu mu nahadzoval pri nacvičovaní príklepov z prvej.

"Chcel vedieť, čo má robiť v určitých herných situáciách. Hrá sa mu ľahko, lebo je nadaný. Iba ak nebojuje - vtedy to je ťažké. Je rodený kanonier, preto musí bojovať pri bránke," tvrdí Lemaire. Zároveň ale o svojom zverencovi, ktorého v uplynulom období aj kritizoval, dodal: "Neviem, čo si mám o ňom myslieť. Neprejavuje bohvieakú vášeň a ani nie je veľký rečník."

Kouč Wild sa staval zdržanlivo k téme kľúčovej osobnosti Gáboríka počas jeho miliónových naťahovačiek o novú zmluvu. Keď však slovenský mladík po naskočení do rozbehnutého vlaku novej sezóny NHL nezachytil úplne jeho rýchlosť, Lemaire povolil uzdu svojich kritických postrehov a za výkon v jednom zápase ho nazval "korčuliarom garážovej ligy".

Súvisiace články