Bojovný výkon v Trnave nestačil. Slovenky si nezahrajú baráž o najvyššiu divíziu

Momentka zo zápasu Slovensko - Fínsko (Liga národov žien)
Momentka zo zápasu Slovensko - Fínsko (Liga národov žien) (Autor: TASR)
TASR|5. dec 2023 o 20:58

Slovenské futbalistky remizovali s Fínskom 2:2.

Liga národov - B-divízia - 6. kolo

Slovensko - Fínsko 2:2 (1:1)

Góly: 32. Lemešová, 61. Mikolajová - 2. Pikkujamsová, 70. Peuhkurinenová

Zostava SR: Korenčiová - Lemešová, Bartovičová, Fischerová, Horváthová - Škorvánková (88. Škerdová), Vojteková (70. Bayerová), Maťavková - Šurnovská, Žemberyová (59. Morávková), Mikolajová (70. Panáková)

TRNAVA. Slovenské futbalové reprezentantky remizovali v utorkovom stretnutí 2. skupiny B-divízie Ligy národov s favorizovaným Fínskom 2:2

Slovenky živili šancu na účasť v baráži o postup do najvyššej kategórie, no víťazstvo Chorvátska nad Rumunskom (1:0) ich odsunulo na tretiu priečku, čo znamená, že si naopak zahrajú v baráži o udržanie sa v "béčku".

FOTO: Momentky zo zápasu Slovensko - Fínsko

Slovenky čelili už istému víťazovi skupiny. Fínky v piatich stretnutiach skupiny neinkasovali ani raz a nastrieľali až 16 gólov.

Slovenské hráčky po hodine hry viedli 2:1 zásluhou Lemešovej a Mikolajovej.

Napriek tomu, že slovenské družstvo v 70. minúte inkasovalo, tak sa zdalo, že mu bude stačiť aj bod.

V súbežne hranom zápase však Chorvátky v 81. minúte strelili gól Rumunkám, ktorý ich posunul na 2. miesto tabuľky o bod pred Slovensko.

Hlasy po zápase

Peter Kopúň, tréner SR: "Verím, že sme ponúkli divákom pekný zápas. Škoda, že to nevyšlo trojbodovo. Veľmi sa teším výkonu hráčok, je to však také zmiešané, keďže máme informácie z Rumunska. Obidva tímy hrali to, čo potrebovali, je to o góloch a ten jeden navyše by to rozhodol.

Do baráže ideme s jasný cieľom - udržať sa v B-skupine. My sme boli počas celého priebehu na druhom mieste, napokon to však dopadlo takto. Konečne sme však boli to iné Slovensko. Proti takémuto súperovi sme ukázali, že vieme hrať kombinačne, pracovať s loptou, hrať jedna na jedna."

zdroj: JOJ Šport

Tabuľka 2. skupiny

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Bojovný výkon v Trnave nestačil. Slovenky si nezahrajú baráž o najvyššiu divíziu