PSG ovládol šláger kola, rivala v boji o titul zdolal rozdielom triedy

Francúzsky útočník Kylian Mbappé po góle v zápase s Marseille.
Francúzsky útočník Kylian Mbappé po góle v zápase s Marseille. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. feb 2023 o 23:05

Dva góly dal Mbappé, jeden pridal Messi.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain triumfovali v nedeľnom šlágri 25. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku Olympique Marseille 3:0.

Zvýšili tak náskok na čele tabuľky už na osem bodov. Dvomi gólmi sa na víťazstve majstra podieľal Kylian Mbappé, jeden zásah pridal Lionel Messi.

Marseille aj po prehre zostalo na druhom mieste. Šancu predstihnúť Olympique nevyužilo Monaco, ktoré podľahlo doma Nice 0:3.

Hostia rozhodli o zisku troch bodov už pred prestávkou, v priebehu úvodnej polhodiny skóroval dvakrát Terem Moffi a triumf poistil gólom do šatne Khephren Thuram. Nice poskočilo na siedme miesto pred Lorient.

Ten prehral doma s AJ Auxerre 0:1. O jediný presný zásah sa v 58. minúte postaral Rayan Raveloson. Nováčik nadviazal na minulotýždňový triumf nad Olympique Lyon (2:1) a dostal sa z pásma zostupu.

Na piate miesto poskočilo Rennes, ktoré vyhralo na ihrisku Nantes 1:0. O jediný gól sa zaslúžil Jeremy Doku a prispel tak k posunu svojho tímu pred Lille.

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»PSG ovládol šláger kola, rivala v boji o titul zdolal rozdielom triedy