BRATISLAVA. Keď sa žene v nemeckom Neumünsteri narodil v lete 1995 syn s vrodeným hendikepom, ešte netušila, aké silné dieťa priviedla na svet.

Alexander Brunst má dnes 28 rokov. Polovicu doterajšieho života chodil na ergoterpie, pretože sa narodil bez jemnej i hrubej motoriky.

Akonáhle vyhral boj s postihnutím, začal víťaziť aj na futbalových ihriskách.

Muž, ktorý roky nevedel uchytiť loptu pevne do rúk, to dopracoval do mládežníckych výberov reprezentácie a napokon do Bundesligy.

Cez víkend v nej debutoval ako hráč nováčika z Darmstadtu. A vychytal veľmi cenný bod, ktorý drží tím tesne nad pásmom zostupu.

Jeho príbeh je však väčším životným a športovým triumfom, než akýkoľvek výsledok.

Žasol aj komentátor

V sobotu Darmstadt vyzval Freiburg, účastníka Európskej ligy UEFA. Dokonca bol od 18. minúty vo vedení.

Favorit však potom nováčika zatlačil, vo väčšine zápasu mal prevahu. Prestrieľal ho 15:7, no bránu trafil len trikrát.

V 35. minúte vyrovnal po parádnej akcii, kedy bol Brunst bez šance. Spoluhráči ho nechali v štichu.

Vo zvyšku zápasu však už nedopustil žiadne zaváhanie. Pár sekúnd pred koncom sa navyše prezentoval zákrokom zápasu, ktorý ocenil aj televízny komentátor.

Brunst na pohľad pôsobí ako bežný brankár. Všetko, čím si prešiel v detstve a pri dospievaní, má však stále na pamäti.

Aj preto bol na pozápasových rozhovoroch emotívnejší, než zvyknú byť brankári po remíze 1:1.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Pol života chodil na terapie. Brankár, ktorý nevedel chytiť loptu, je dnes v Bundeslige