Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Francúzi ju odmietajú, v Toronte Šarapovová dostala voľnú kartu

Maria Šarapovová nemusí o účasť v hlavnej súťaži turnaja v Toronte bojovať v kvalifikácii. Dostala voľnú kartu. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. máj 2017 o 17:22

Ruska sa po návrate na kurty po dopingovom treste stretáva s rôznymi reakciami organizátorov turnajov.

TORONTO. Ruská tenistka po zákaze štartu na pätnáť mesiacov za porušenie antidopingových pravidiel Maria Šarapovová bude na základe voľnej karty hrať 7. - 13. augusta na podujatí WTA Premier 5 Rogers Cup presented by National Bank na tvrdom povrchu v kanadskom Toronte. Informáciu priniesol web podujatia.

Tridsaťročná niekdajšia jednotka svetového rebríčka vo dvojhre Šarapovová od svojho aprílového návratu hrala - bez výnimky práve vďaka voľnej karte - v Stuttgarte, Madride a Ríme. Takéto privilégium má aj na júnový Birmingham, ale nepredstaví sa ani len v kvalifikácii parížskeho grandslamového Roland Garros.

Sama Maria Šarapovová oznámila, že sa nebude uchádzať o voľnú kartu na Wimbledon. Na londýnskej tráve to skúsi v kvalifikácii.

Prezident Francúzskej tenisovej federácie vysvetľuje, prečo odmietli ponúknuť Ruske voľnú kartu na druhý grandslamový turnaj sezóny Roland Garros.

Súvisiace články