Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz
Feyenoord si dal v zápase dva vlastné góly. (Autor: TASR / AP)
Ivan Mriška|9. máj 2021 o 18:35

Ajax Amsterdam vyhral šláger kola rozdielom triedy.

FEYENOORD, BRATISLAVA. Súpera prestrieľali 15:7, no napriek tomu prehrali. Zahanbujúco 0:3.

Futbalisti Feyenoordu Rotterdam v zostave s Róbertom Boženíkom mali proti Ajaxu Amsterdam poriadnu smolu.

Boženíkovi neuznali gól

Dva góly si strelili sami, nepremenili jedenástku a VAR neuznal Boženíkovi gól pre ofsajd.

„Ajax dal úhlavnému rivalovi ďalšiu tvrdú ranu a ukázal, kde je európsky futbal. Je to šialené a bolestivé. Feyenoord zahodil nemožné,“ píšu holandské médiá.

Róbert Boženík bol na ihrisku do 62. minúty, kedy striedal Hapsa. Tréner Dick Advocaat striedaním reagoval na vylúčenie Tyrella Malaciu.

Špecializovaný portál voetbalprimeur.nl dal slovenskému reprezentantovi známku štyri, čo bolo druhé najnižšie hodnotenie zo všetkých aktérov zápasu. Podľa expertov si nedôveroval a bol málo nebezpečný. Chyby spravil aj v obrannej činnosti.

Ajax neprehral 21 zápasov

S desiatimi hráčmi hral aj majstrovský Ajax, keď sa na konci prvého polčasu porúčal po červenej karte pod sprchy Edson Alvarez.

„Potvrdilo sa, že Ajax je v Holandsku tímom číslo jeden. Neporazený zostal v 21. zápase za sebou,“ dodávajú.

„Podivná klasika bez fanúšikov mala krutý koniec. Lucas Pratto utrpel v závere vážne zranenie členka a musel byť odnesený z ihriska,“ píše voetbalprimeur.nl.

Napriek prehre rozdielom triedy bol tréner Feyenoordu s výkonom svojich hráčov spokojný.

„Z prehry neobviňujem svoj tím, dali sme do toho všetko. Pred polčasom sme mali veľké šance, ale nepremenili sme ich. A súper trestal. Ak by sme vyrovnali na 1:1, bol by to iný zápas. Nemôžeme sa zblázniť a musíme pokračovať,“ hodnotil Dick Advocaat.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články