Deni Avdija (Izrael) a Jan Veselý (Česko)
Deni Avdija (Izrael) a Jan Veselý (Česko) (Zdroj: SITA/AP)
Sportnet|8. sep 2022 o 16:54 (aktualizované 8. sep 2022 o 23:28)

Pozrite si výsledky ME v basketbale vo štvrtok.

MILÁNO, PRAHA. Na českých basketbalových reprezentantov čakal v skupine D na rozhodujúci zápas s Izraelom.

Ak chceli postúpiť do vyraďovacej fázy ME v basketbale 2022, museli svojho súpera poraziť. To sa im podarilo. Nad Izrealom zvíťazili pomerom 88:77.

V zápase sa výkonom blysla hviezda Tomáš Satoranský. Toho od vzácnej štatistiky triple double delili iba dva doskoky. Zaznamenal 14 bodov, 11 asistencií a 8 doskokov.

Už v prvom polčase Česko nad súperom dominovalo. Zakončili ho na skóre 53:37. Následne si ale zápas skomplikovali. Po návrate zo šatní prehrali tretiu štvrtinu pomerom 14:25.

Do začiatku poslednej desaťminútovky však vstúpili po trojke Izraela so sériou bodov 13-0. Aj vďaka nej si už zápas postrážili.

V osemfinále EuroBasketu na nich čaká jeden z favoritov na zlatú medailu, víťaz skupiny C Grécko. To dnes zdolalo v poslednom zápase skupiny Estónsko 90:69.

Grécky tím ťahá za úspechom dvojnásobný najužitočnejší hráč NBA Giannis Antetokounmpo.

Po zápase so Srbskom, ktoré má vo svojich radoch takisto dvojnásobného najužitočnejšieho hráča NBA Nikolu Jokiča, to bude ďalší náročný ale atraktívny zápas pre českých fanúšikov.

Zápas je na programe v nedeľu 11. septembra.

Fíni zvíťazili vo svojom poslednom zápase v základnej D-skupine nad Holandskom 88:67. Bol to pre nich tretí triumf na šampionáte a v osemfinále nebudú chýbať. Holanďania ukončili svoje pôsobenie na ME zápasovou bilanciou 0:5.

Chorváti zdolali v C-skupine Ukrajincov 90:85. Oba tímy mali istú účasť v osemfinále už pred stretnutím.