Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Demitra jediným bluesmanom v arbitráži, mal by mať vraj vyššie ambície

TASR|18. júl 2001 o 11:50

St. Louis 18. júla (TASR) - Slovenský hokejista Pavol Demitra je jediným hráčom zámorského celku St. Louis Blues, ktorý sa rozhodol vstúpiť do arbitrážneho konania o novom kontrakte

. Dubnický rodák nepodpísal základnú ponuku bluesmanov (1,8 mil. dolárov), ktorou si jeho klub naňho udržal právo a tak sa o novej zmluve rozhodne medzi 1. a 15. augustom v Toronte. Blues z pozícií neustúpili preto, lebo vraj Demitra vlani nesplnil očakávania a mal by mať vyššie ambície.

Demitra patril v uplynulých ročníkoch medzi hlavné opory tímu, ktorý v predminulej sezóne získal Prezidentskú trofej za víťazstvo v základnej časti, no napriek tomu vedenie klubu vraj nebolo spokojné s Demitrovým výkonom v uplynulom ročníku a neocenilo ho výhodnejšou zmluvou. "Pavla nezatracujeme, ale očakávali sme od neho viac a myslíme, že aj on mal k sebe vyššie ambície," vyhlásil generálny manažér Blues Larry Pleau, ktorý zároveň dodal, že na ponuke klubu sa odrazili aj Demitrove časté zranenia. Slovenský krídelník však aj napriek tomu, že chýbal takmer polovicu sezóny skončil v tíme na 5. priečke v produktivite, hoci platovo bol len 400.000 dolárov nad ligovým priemerom.

Posledný člen bývalého slovenského útoku St. Louis prezývaného "Cycling Slovaks", ktorý zostal v tíme, osobne alebo prostredníctvom svojho agenta Mika Gillisa za posledný mesiac oficiálne rokoval o novej zmluve štyrikrát. V júni priletel Demitra do Bostonu, kde sa spoločne s agentom stretol s Pleauom a jeho asistentom Johnom Fergusonom. Gillis ešte s vedením absolvoval niekoľko telefonátov, no ku kompromisu sa nedopracovali. Slovenský hokejista sa už dávnejšie vyjadril, že bude žiadať zmluvu, ktorá by mala pôvodnú prevyšovať minimálne dvojnásobne.

Predstavitelia Blues v posledných dvoch rozhodnutiach arbitráže neboli spokojní s výsledkom. Pred troma rokmi Pierre Turgeon "vysúdil" 4,65 milióna a Jima Campbella ocenil arbitrátor zmluvami na 900.000 a milión dolárov.

Súvisiace články