Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Clijstersová medzi najvplyvnejšími, možno stihne Roland Garros

(Autor: TASR)
SITA|22. apr 2011 o 18:38

Belgická tenistka Kim Clijstersová sa prvý raz ocitla na zozname 100 najvplyvnejších ľudí sveta podľa magazínu Time.

BRATISLAVA. Pre štvornásobnú grandslamovú šampiónku je však oveľa povzbudivejšou správou fakt, že napokon možno predsa len stihne parížske Roland Garros, ktoré sa začne 21. mája.

"Máme perfektnú časovú schému návratu a budúci týždeň nám možno už bude jasnejšie, či ju aj dokážeme naplniť," cituje osteopata Sama Verslegersa denník De Standaard v súvislosti s liečbou pravého členka, ktorý si Clijstersová smoliarsky vyvrtla pred dvoma týždňami na svadbe bratranca Tima. Najznámejšiu mamičku na okruhu WTA už predtým trápilo presilenie pravého ramena i zápästia.

"Aj v tomto prípade sa to vyvíja dobre," podotkol Verslegers, ktorý pre Het Nieuwsblad potvrdil, že pacientka už chodí bez barlí a odhadom má za sebou polovicu z predpokladanej rekonvalescencie. Ak teda nenastanú komplikácie, dvojka renkingu začne trénovať najneskôr týždeň pred vrcholným podujatím vo francúzskej metropole.

Belgické médiá priniesli aj správu, že tenistkin americký manžel Brian Lynch sa stal trénerom basketbalistov Houthalenu. "Budem s Kim v septembri počas US Open a potom aj v januári 2012 na austrálskom turné," predznamenal Lynch, ktorého v predmetných obdobiach zastúpia Dirk D´Haese a Maurice Vandermaesen.

Súvisiace články