Chelsea prehrala gólom pätičkou

Manchester City v Hulle vyhral aj oslabený.
Manchester City v Hulle vyhral aj oslabený. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. mar 2014 o 15:40

Britská Premier League pokračuje počas víkendu zápasmi 30. kola. Vedúca Chelsea prehrala na ihrisku Aston Villy.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 30. kola anglickej Premier Leauge na ihrisku Hullu 2:0.

Podarilo sa to hoci od 10. minúty dohrávali stretnutie bez vylúčeného belgického stopéra Vincenta Kompanyho. V tabuľke tak po zisku troch bodov preskočili Liverpool a dostali sa na druhú priečku.

Líder tabuľky FC Chelsea nestačil v sobotu na Aston Villu, na ktorej trávniku prehral 0:1. O jediný gól duelu sa postaral v 82. minúte Fabian Delph pohotovou pätičkou.

Chelsea dohrala duel len s deviatimi hráčmi v poli, keď sa najskôr v 69. minúte porúčal z ihriska po druhej žltej karte Willian a v štvrtej minúte nadstaveného času ho napodobnil aj Ramires.

Londýnčania síce vedú Premier League so šesťbodovým náskokom pred druhým Manchestrom City, ten však má ešte tri zápasy k dobru.

Premier League - 30. kolo

Aston Villa - Chelsea Londýn 1:0 (0:0)

Gól: 82. Delph. ČK: 69. Willian, 90.+4 Ramires (obaja Chelsea)

Jediný gól zápasu strelil Delph pätičkou

Hull - Manchester City 0:2 (0:1)

Góly: 36. David Silva, 90. Džeko, ČK: 10. Kompany (Manchester City)

Southampton - Norwich 4:2 (1:0)

Góly: 5. Schneiderlin, 57. Lambert, 73. Rodriguez, 90.+7 Gallagher - 86. Elmander, 87. Snodgrass

Stoke City - West Ham United 3:1 (1:1)

Góly: 32. a 79. Odemwingie, 69. Arnautovič - 5. Carroll

Sunderland - Crystal Palace 0:0

Swansea City - West Bromwich Albion 1:2 (1:0)

Góly: 2. Lamah - 52. Sessegnon, 85. Mulumbu