Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Česi opäť postúpili v Davis Cupe do finále, nad Argentínou už vedú 3:0

Český kapitán daviscupového tímu Jaroslav Navrátil (vľavo) gratuluje Tomášovi Berdychovi. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. sep 2013 o 16:56

Vo finále sa Česi stretnú s úspešnejším z dua Kanada - Srbsko.

PRAHA. Českí tenisti postúpili do finále svetovej skupiny Davisovho pohára. V sobotu zvíťazil pár Tomáš Berdych, Radek Štěpánek vo štvorhre nad Argentínčanmi Carlosom Berlocqom a Horaciom Zeballosom 6:3, 6:4, 6:2.

O prvý bod obhajcov trofeje sa v piatok na domácej pôde v Prahe postaral Radek Štěpánek, ktorý zdolal Juana Monaca v troch setoch 7:6 (3), 6:3 a 6:2. Druhý pridal Tomáš Berdych, ktorý zdolal v štyroch setoch Leonarda Mayera.

Keďže rovnakí hráči triumfovali aj vo štvorhre, vedú Česi už neprekonateľne 3:0 a môžu oslavovať postup do finále.

"Je to skvelý pocit, táto súťaž pre nás veľa znamená. Je česť hrať pred takto zaplneným hľadiskom, pred našimi domácimi fanúšikmi. Radi by sme udržali túto trofej, pretože je prekrásna," povedal Štěpánek.

Kanada sa ujala po sobotňajšej štvorhre v Belehrade vedenia nad Srbmi 2:1, keď duo Daniel Nestor, Vasek Pospisil zdolalo domáci pár Ilija Bozoljac, Nenad Zimonjič po dráme 6:7, 6:4, 3:6, 7:6 a 10:8.

Semifinále svetovej skupiny Davisovho pohára:

ČR - Argentína 3:0 po sobotňajšej štvorhre

Radek Štěpánek - Juan Monaco 7:6 (3), 6:3, 6:2

Tomáš Berdych - Leonardo Mayer 6:4, 4:6, 6:3, 6:4

Tomáš Berdych, Radek Štěpánek - Carlos Berlocq, Horacio Zeballos 6:3, 6:4, 6:2

Srbsko - Kanada 1:2 po sobotňajšej štvorhre

Novak Djokovič - Vasek Pospisil 6:2, 6:0, 6:4

Janko Tipsarevič - Miloš Raonič 7:5, 3:6, 6:3, 3:6, 8:10

Ilija Bozoljac, Nenad Zimonjič - Daniel Nestor, Vasek Pospisil 7:6 (6), 4:6, 3:6, 6:7 (5), 8:10

Davisov pohár:

Baráž o Svetovú skupinu:

Nemecko - Brazília 2:1

Daniel Brands, Martin Emmrich - Marcelo Melo, Bruno Soares 3:6, 4:6, 4:6

Švajčiarsko - Ekvádor 3:0

Michael Lammer, Stanislas Wawrinka - Emilio Gomez, Roberto Quiroz 6:3, 6:4, 3:6, 6:7 (7), 6:4

Poľsko - Austrália 1:2

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - Chris Guccione, Nick Kyrgios 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5), 6:4

Holandsko - Rakúsko 3:0

Robin Haase, Jean-Julien Rojer - Julian Knowle, Oliver Marach 4:6, 6:3, 6:4, 7:5

Španielsko - Ukrajina 3:0

Marc Lopez, Rafael Nadal - Denis Moltsčanov, Sergej Stachovskij 6:2, 6:7 (6), 6:3, 6:4

Japonsko - Kolumbia 3:2

Kei Nišikori - Santiago Giraldo 6:1, 6:2, 6:4

Go Soeda - Alejandro Falla 4:6, 6:4, 6:3, 6:3

Chorvátsko - Veľká Británia 1:3

Ivan Dodig - Andy Murray 4:6, 2:6, 4:6

Euroafrická zóna:

I. skupina:

1. kolo play-off o zotrvanie:

Slovensko - Švédsko 2:1 po sobotňajšej štvorhre

Slovinsko - JAR 3:0 po sobotňajšej štvorhre

II. skupina:

finálové 3. kolo:

Lotyšsko - Fínsko 2:1 po sobotňajšej štvorhre

Moldavsko - Portugalsko 1:2 po sobotňajšej štvorhre

Ázijsko-oceánska zóna:

I. skupina:

rozhodujúce 2. kolo play-off o zotrvanie: Taiwan - Indonézia 3:0 po sobotňajšej štvorhre

II. skupina:

finálové 3. kolo: Filipíny - Nový Zéland 1:2 po sobotňajšej štvorhre

Americká zóna:

I. skupina:

rozhodujúce 2. kolo play-off o zotrvanie: Dominikánska republika - Čile 3:0 po sobotňajšej štvorhre

II. skupina:

finálové 3. kolo: Salvádor - Venezuela 1:2 po sobotňajšej štvorhre

Súvisiace články