Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Čelil o sedemnásť rokov mladšiemu. Štěpánek potvrdil skúsenosti

Radek Štěpánek zužitkoval proti Švédovi Ymerovi svoje skúsenosti. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
Ondrej Gajdoš, SITA|11. nov 2015 o 18:16

Vek je iba číslo, vyhlásil po skončení zápasu prvého kola na Peugeot Slovak Open český tenista Radek Štěpánek. Švéda Eliasa Ymera zdolal v dvoch setoch 6:4 a 7:6.

SLOVAK OPEN - 1. kolo:

(dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch)

Radek Štěpánek (ČR) - Elias Ymer (Švéd.-7) 6:4, 7:6 (5)

/za 107 minút/

BRATISLAVA. Švédsky hráč etiópskeho pôvodu Elias Ymer má devätnásť rokov, kým Čech Radek Štěpánek takmer dvojnásobok. Napínavý tenisový súboj generácií videla v stredu Bratislava v 1. kole turnaja Slovak Open.

"Vek je iba číslo," spokojne vravel víťaz Štěpánek.

Rodák z Karvinej bude mať o dva týždne tridsaťsedem rokov. "Využil som svoje skúsenosti. Centrálny kurt mi sedí, hral som dobre. Prišiel som na Slovensko s najvyššími ambíciami."

Radek Štěpánek sa na turnaj v Bratislave svedomito pripravoval.

Jagr trenuje, kdyz skoro vsichni spi, ja trenuju, kdyz ma 68 hlubokou noc. Miluju ranni treninky, specialne ty kreativni a rozmanite. Posledni turnaj sezony za dvermi.

Posted by Radek Stepanek on 9. november 2015

Na turnaji po štrnástich rokoch

Štěpánek hrá v Bratislave s voľnou kartou od organizátorov. Naposledy hral na turnaji v roku 2001. "Ďakujem riaditeľovi Igorovi Moškovi, že mi umožnil štartovať v hlavnej súťaži veľmi kvalitného podujatia," povedal.

"Prišiel som sa na Slovak Open rozohrať v singli, lebo na posledných dvoch turnajoch v Paríži a vo Valencii som nastúpil iba vo štvorhre. Po zranení som spadol v renkingu do tretej stovky, na veľké turnaje sa v dvojhre teraz nedostanem," dodal.

Štěpánek (219. v ATP) zviedol s Ymerom (133.) veľkú tenisovú bitku. Mladý švédsky tenista hral s veľkým nasadením, servoval okolo 200 km/h, do každého úderu išiel s plnou razanciou.

Český veterán hral univerzálne, silné údery miešal so slabšími, slajzoval loptičky, hral dropšoty a pri niektorých výmenách sa hral so súperom ako mačka s myšou.

france_tennis_french_open120578155725_r5191_res.jpg

Radek Štěpánek sa v niektorých fázach so súperom doslova hral. FOTO - TASR.

"Dnešný tenis je taký, že prevažná väčšina chlapcov hrá rovnako - dávajú rany zo servisu aj z obidvoch strán," vysvetľoval Štěpánek.

"Chýba im variabilita, a preto im môj tenis robí problémy. Nie sú na to zvyknutí. Som vďačný môjmu otcovi, že ma naučil práve takúto hru."

Ešte nechce končiť

Štěpánek je najstarším tenistom v prvej tristovke renkingu ATP. Vyhral päť singlových turnajov, v kariére zarobil vyše desať miliónov dolárov. V júli 2006 bol na ôsmom mieste rebríčka.

Česku pomohol k dvom prvenstvám v Davisovom pohári (2012, 2013).

Na jar tohto roku sa vrátil na turnaje po sedemmesačnej prestávke, keď mu operovali krčnú chrbticu. "Som zdravý a chcem sa vrátiť na miesta, kde som bol pred zranením," tvrdil veľký bojovník.

Vlani bol po US Open v dvojhre na 38. mieste.

"V mojom veku nepotrebujem špeciálnu motiváciu, lebo tenis milujem. Každý zápas hrám so srdcom. Mnohí tenisti v tomto čase vyhľadávajú letné rezorty, aby si pod palmami oddýchli. Ja mám pocit, že sa mi sezóna len teraz začína. Potrebujem hrať čo najviac. Budúcu sezónu chcem odohrať celú a potom možno aj ďalšiu. Uvidíme."

Súperom Štepánka v 2. kole bude Bielorus Uladzimir Ignatik (210.).

Súvisiace články