Cavendish sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Dubaja

Víťazom pretekov Okolo Dubaja sa stal britský cyklista Mark Cavendish.
Víťazom pretekov Okolo Dubaja sa stal britský cyklista Mark Cavendish. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. feb 2015 o 14:42

Brit vyhral poslednú etapu. Vďaka tomu zdolal v celkovej klasifikácii Johna Degenkolba.

DUBAJ. Brit Mark Cavendish sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Dubaja. Jazdec tímu Etixx-QuickStep triumfoval v záverečnej štvrtej etape. Vďaka tomu sa dostal na čelo konečnej klasifikácie.

V celkovom poradí obsadil druhé miesto Nemec John Degenkolb so šesťsekundovou stratou. Tretí skončil Španiel Juan Jose Lobato (+10 s).

"Musím oceniť aktivitu celého družstva. Boli sme jediným tímom, ktorý počas celých pretekov pracoval. V piatok som bol trocha frustrovaný, že som prišiel o dres. Mrzelo ma aj to, že iné tímy nemali záujem pretekať," priznal po skončení pretekov v televíznom rozhovore Cavendish.

Slovenský cyklista Michael Kolář obsadil v sobotu 17. miesto, celkovo ho klasifikovali na 66. priečke. Juraj Sagan sa umiestnil na konečnej 88. pozícii.