Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Capriatiová by sa znova mohla vrátiť na kurty

Američanka vždy priťahovala pozornosť aj mimo tenisové kurty. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 6. apr 2015 o 14:41

Bývalá jednotka svetového rebríčka tenistiek Jennifer Capriatiová to zrejme myslí vážne s návratom do súťažného diania po viac ako desiatich rokoch.

BRATISLAVA. Na Twitteri totiž Američanka zverejnila video zo svojej prípravy na kurte. Bývalá špičková hráčka navyše pridala apel: "Nenechajte ostatných zničiť vaše šťastie."

"Takýto sen a túžba ma prenasledovali už dávnejšie. Nikdy nebolo mojím osudom už nevkročiť na dvorec," uviedla čerstvo 39-ročná Capriatiová (nar. 29. marca 1976 v New Yorku) prostredníctvom verifikovaného konta na Twitteri už vlani 2. septembra, citoval ju napríklad portál Live Tennis.

"Pôvodne som sa rozhodla pre comeback už počas tejto sezóny, a to na US Open pri desiatom výročí mojej rozlúčky. Napokon musím počkať rok. Môj otec teraz bojuje s rakovinou. Som o to odhodlanejšia. Chcem mu to venovať ako najväčší darček, ale zároveň v tomto období túžim tráviť s ním čo najviac času," skonštatovala na jeseň.

Návrat po mnohých rokoch

Olympijská šampiónka z Barcelony 1992 Capriatiová je na grandslamovej úrovni víťazkou melbournských Australian Open 2001 a 2002 a parížskeho Roland Garros 2001. V júli 2012 ju uviedli do Medzinárodnej siene slávy v Newporte.

Capriatiovej profil v časoch aktívnej kariéry

Newyorská rodáčka Capriatiová naposledy hrala v novembri 2004 vo Philadelphii. Predtým sa v rovnakej sezóne prebojovala do semifinále medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických.

Pohnutá minulosť

Počas kariéry mala Capriatiová problémy s drogami. V roku 1994 ju zatkli pre držanie marihuany, neskôr priznala samovražedné úmysly. V júni 2010 sa v hoteli v Riviera Beach na Floride predávkovala liekmi a museli ju hospitalizovať. Hovorkyňa Capriatiovej Lacey Wicklinová vyhlásila, že išlo o nešťastnú náhodu.

Capriatiovú predvlani v marci obvinili z prenasledovania a napadnutia expartnera. Incident sa udial na Valentína v posilňovni Oxygen Health and Fitness v North Palm Beach, vášne hasili personál a ďalší klienti. Američanka v rozrušení po hádke udrela Ivana Brannana niekoľkokrát do hrude.

Napadnutý floridský golfista privolal políciu. Capriatiová opustila scénu tohto výstupu vlastným autom. Po niekoľkých kilometroch ju strážcovia zákona zastavili, krátko vypočuli a potom pokračovala v jazde. Kauza sa ocitla v registri prokuratúry Palm Beach County.

Brannan sa v minulosti usiloval o súdny zákaz kontaktu pre niekdajšiu priateľku. Podľa informácií Gossip Extra z novembra 2012 obvinil Capriatiovú z obťažovania v podobe stoviek telefonátov, ale aj pokusu o vyvalenie dverí jeho bytu.

Tenistku odsúdili na 30 hodín verejnoprospešných prác a 4 hodiny terapií na zvládanie návalov hnevu.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.