Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bývalý riaditeľ španielskeho klubu priznal, že peňažne ovplyvňoval množstvo zápasov

Osasuna remizovala s hráčmi Celta Vigo. - archívna snímka. (Autor: twitter.com)
SITA|Publikované 22. jan 2020 o 09:50

Išlo o státisíce eur.

MADRID. Niekdajší riaditeľ španielskeho futbalového klubu Osasuna Pamplona Ángel Vizcay sa priznal, že pred viac ako piatimi rokmi uskutočnil niekoľko finančných transakcií s cieľom ovplyvniť výsledky Primera División.

Tieto platby vykonal, aby mužstvu pomohol zachrániť sa v najvyššej súťaži v sezónach 2012/2013 a 2013/2014.

Vizcay pred sudcom uviedol, že vyplatil hráčom Betisu Sevilla a Realu Valladolid čiastky vo výške 150-tisíc eur, ktoré mali slúžiť ako motivácia, aby v zápasoch hrali na víťazstvo. Taktiež zaplatil hráčom madridského klubu Getafe ďalších 400-tisíc eur, aby "vypustili" zápas s Osasunou.

V ďalšej spomenutej sezóne boli tieto cifry ešte vyššie. V tom čase už istému zostupujúcemu Betisu Sevilla zaplatil 400-tisíc eur, aby vyhral zápas so súperom Osasuny v boji o záchranu, a ďalších 250-tisíc, že Andalúzania prehrali duel s Pamplončanmi.

Espanyol Barcelona zinkasoval taktiež štvrť milióna eur za zabezpečenie nerozhodného výsledku v stretnutí s Pamplonou.

Vtedajší prezident Osasuny Miguel Archanco poprel, že klub zaplatil iným mužstvám za to, aby prehrali svoje zápasy, priznal však vyplatenie 400-tisícovej sumy pre Betis Sevilla ako spôsob motivácie, keďže víťazstvo tohto tímu mohlo Osasune pomôcť.

Osasuna Pamplona sa v ročníku 2012/2013 zachránila v najvyššej súťaži, ked obsadila 16. miesto. V ďalšej edícii však spoločne s Betisom Sevilla a Valladolidom putovala do Segunda División.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.