Peter Pekarík (v strede v červenom) medzi hráčmi súpera.
Peter Pekarík (v strede v červenom) medzi hráčmi súpera. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. apr 2018 o 17:48

Slovenskí futbalisti dopomohli berlínskemu tímu k trom bodom.

BERLÍN. Hertha Berlín s Petrom Pekaríkom a Ondrejom Dudom v základnej zostave triumfovala na ihrisku Frankfurtu presvedčivo 3:0 v sobotňajšom stretnutí 31. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže.

Skóre otvoril v 57. minúte z pokutového kopu Davie Selke, v 77. minúte zvýšil Mathew Leckie. O dve minúty uvidel červenú kartu Japonec v drese Frankfurtu Makoto Hasebe.

Triumf hostí spečatil v nadstavenom čase Alexander Esswein.

Slovenský bek Pekarík absolvoval celý duel, jeho krajan Duda hral do 59. minúty.

Dortmund uspel na domácej pôde nad Leverkusenom hladko 4:0. Borussia sa v tabuľke posunula na tretie miesto práve pred Leverkusen.

Dva góly strelil Marco Reus, presadili sa aj Jadon Sancho a Maximilian Philipp.

Bundesliga 2017/2018 - 31. kolo:

Frankfurt - Hertha Berlín 0:3 (0:0)
Góly: 57. Selke (z pok. kopu), 77. Leckie, 90.+ Esswein
ČK: 79. Hasebe (Frankfurt)
/Peter Pekarík odohral celý zápas, Ondrej Duda (obaja Hertha) hral do 59. minúty/

Góly:
59. Baumann (vlastný gól), 88. Konaté - 14. a 59. Uth, 35. S. Gnabry, 45. Kadeřábek, 65. L. Rupp

13. Sancho, 55. a 79. Reus, 63. M. Philipp

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Hertha vyhrala vo Frankfurte, v jej základnej zostave nastúpili aj Pekarík s Dudom