Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Bluesmani ukázali Brathwaitovi chrbát, "Demitrovci" prišli o zabávača

TASR|19. mar 2003 o 12:59

St. Louis 19. marca (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL St. Louis Blues sa napriek nesúhlasu spoluhráčov dohodlo na uvoľnení kanadského brankára Freda ...

St. Louis 19. marca (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL St. Louis Blues sa napriek nesúhlasu spoluhráčov dohodlo na uvoľnení kanadského brankára Freda Brathwaita. Gólman tmavej pleti prišiel k bluesmanom začiatkom sezóny zaplniť medzeru po zranených spoluhráčoch, nedávny príchod Chrisa Osgooda z NY Islanders ho však posunul až do pozície druhého náhradníka a sezóna sa pre neho predčasne skončila.

"Dúfal som, že budeme držať spolu a vytvoríme silný kolektív. Viem, že byť jedným z troch brankárov v tíme je dosť frustrujúce pre mňa i ostatných hráčov. Chcel som však zostať súčasťou tímu, keď sa nám v sezóne tak darí. Vedenie klubu však usúdilo, že by vznikla zbytočne znepokojujúca atmosféra," skonštatoval Brathwaite, ktorému uvoľnenie po skončení marcového prestupového obdobia prakticky ukončilo sezónu.

"Nie som vôbec pripravený na koniec sezóny," reagoval 30-ročný rodák z Ottawy, ktorý v minulosti zachraňoval body Edmontonu a Calgary. Brathwaite, pred ktorým dostal momentálne prednosť okrem Osgooda aj Brent Johnson, nastúpil v desiatich z úvodných pätnástich zápasov Blues v tejto sezóne. V tíme zostal aj po tom, čo vedenie angažovalo Toma Barrassa a po zranení členka sa vrátil Johnson. Začiatkom februára sa však Brathwaitovi, ktorý má v tíme bluesmanov štatút zabávača, prestalo dariť a naposledy odchytal prehratý zápas v Detroite (2:7).

"Cítim sa mizerne. Všetci sme z toho smutní. Chceme v tejto sezóne veľa dosiahnuť a chceme, aby Brathwaite bol pri tom. Som nahnevaný. Chápem, že je to ekonomické rozhodnutie. Akceptujem, že Larry (generálny manažér L. Pleau) urobil dobrý ťah... Pred nami sú náročné zápasy, ale na čo sú nám víťazstvá? Môžeme toho veľa dokázať, ale už len bez Freddyho. Bude nám určite chýbať," skonštatoval hviezdny center Dough Weight, spoluhráč najproduktívnejšieho bluesmana Pavla Demitru.

pb mp

Súvisiace články