Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Belgičanky vo finále zrejme bez Heninovej-Hardennovej

SITA|18. júl 2006 o 15:43

BRUSEL 18. júla (SITA, AFP) - Je nepravdepodobné, že trojnásobná víťazka tenisového Roland Garros Justine Heninová-Hardennová sa vráti do belgického tímu vo finálovom stretnutí Pohára federácie proti ...

BRUSEL 18. júla (SITA, AFP) - Je nepravdepodobné, že trojnásobná víťazka tenisového Roland Garros Justine Heninová-Hardennová sa vráti do belgického tímu vo finálovom stretnutí Pohára federácie proti Taliansku. Belgičanky si vybojovali počas víkendu proti tímu USA (4:1) postup do finále bez Heninovej-Hardennovej, ktorá sa ospravedlnila pre únavu. Do dejiska súboja Oostende chcela olympijská víťazka z Atén 2004 prísť povzbudiť svoje kolegyne aspoň z lavičky. Vedenie zväzu jej to však zakázalo, keďže sa obávalo negatívnej reakcie publika. "V tomto momente neprichádza do úvahy, že Justine posilní tím vo finále. Je nepredstaviteľné, že sa k družstvu pridá v septembri, keď v júli bola odmietnutá," komentoval hráčkin tréner Carlos Rodriguez. Tretia tenistka sveta Heninová-Hardennová sa k otázke účasti vo finále bližšie nevyjadrila.

Finále Pohára federácie 2006 sa uskutoční 16.-17. septembra v Charleroi, čiže Belgičanky budú mať výhodu domáceho prostredia a povrchu. Domáci sa spoliehajú na to, že budú mať k dispozíci rovnako ako proti USA aspoň svetovú dvojku Kim Clijstersovú.


Súvisiace články